На початку серпня в одній із в'язниць Манхеттена Джеффрі Епштейн, відомий мільярдер, а також звинувачений у секс-торгівлі і педофілії, наклав на себе руки. Після цього у мережі почала ширитися інформація про купців його "послуг" та тих, хто підтримував з ним тісний зв'язок. У цьому списку опинилося ім'я молодшого сина Єлизавети ІІ, принца Ендрю. Букінгемський палац одразу ж заперечив правдивість цієї інформації, проте пристрасті навколо неї не стихали.

Вам варто прочитати: Сина Єлизавети ІІ вкотре звинувачують у розбещенні неповнолітніх: реакція Букінгемського палацу

Тому герцог Йоркський вирішив зробити офіційну заяву, яку опублікувало видання The Guardian. За словами принца Ендрю, його знайомство з Джеффрі Епштейном відбулось у 1999 році. Представник королівської родини переконує, що за час спілкування ніколи не бачив у поведінці мільярдера будь-яких педофільних нахилів.

Я познайомився з містером Епштейном у 1999 році. За період нашого знайомства я бачився з ним нерегулярно і, ймовірно, не частіше одного або двох разів на рік. Я зупинявся в декількох його резиденціях. На жодному етапі цього обмеженого періоду часу, що я провів з ним, не помічав, не був свідком і не підозрював будь-якої поведінки, яка призвела до його арешту,
– заявив принц Ендрю.

Водночас син Єлизавети ІІ визнає, що бачився з Джеффрі Епштейном після його звільнення з в'язниці. Наприкінці офіційного звернення він висловив співчуття жертвам мільярдера та заявив, що його спілкування зі скандальним мільярдером було великою помилкою. На свій захист принц Ендрю додав, що насправді не знав Епштейна, судячи з його злочинів.

"Раніше я говорив, що це було помилкою – бачитися з ним після його звільнення у 2010 році, і зараз можу тільки знову повторити, що я шкодую... Його самогубство залишило багато питань без відповіді, і я співчуваю всім, хто постраждав і хотів, щоб ця справа дійшла до кінця. Це важкий час для всіх причетних, і мені складно зрозуміти або пояснити спосіб життя містера Епштейна", – додав герцог Йоркський.


Принц Ендрю на зустрічі з Джеффрі Епштейном / Фото: The Guardian

Варто нагадати, що Джеффрі Епштейна було заарештовано на початку липня 2019 року. На початку серпня федеральний суд США опублікував 2000-сторінкову доповідь, у якій його було звинувачено у багатьох провинах. Також у ній кілька разів з'являлося ім'я принца Ендрю, а кілька тижнів тому Вірджинія Джуффре, яка перебувала у рабстві Епштейна близько 16 років, показала спільну світлину з представником королівської родини. Після оприлюднення доповіді мільярдер повісився у камері в'язниці.