Культовий актор вважає, що штурм Капітолію нагадав йому події "кришталевої ночі", або "ночі розбитих вікон" в Австрії під час Другої світової війни. Відповідне відеозвернення до американців Арнольд Шварценеггер виклав на своїй фейсбук-сторінці.

Читайте також Штурм Капітолія: один із офіцерів скоїв самогубство – у поліції кажуть про нещасний випадок

Він розповів, що виріс в Австрії і знає багато про ніч несамовитих погромів проти євреїв, які скоїли нацисти у 1938 році.

У середу "ніч розбитих вітрин" була в США. Вони розбили не тільки скло, але й ідеали, які ми вважали непорушними,
– наголосив Шварценеггер.

За його словами, прихильники Трампа не тільки вибили двері в будівлю, що є домом американської демократії. Вони розтоптали принципи, які були засновані в Америці.

Він також зазначив, що народився у 1947 році, за 2 роки після закінчення Другої світової війни. І зростав в оточенні зламаних людей, які пиячили через те, що відчували провину за участь в найбільш жорсткому нацистському режимі.

Актор вперше публічно поділився болючим спогадом зі свого дитинства. Його тато приходив додому п'яний, кричав і бив їх з мамою. На його думку, батько страждав від фізичних і моральних травм, отриманих на службі нацистської Німеччини.

Президент Трамп намагався перевернути результати виборів. Він прагнув досягнути перевороту, вводячи в оману людей брехнею. Мій тато і наші сусіди теж були ошукані брехнею. І я знаю, куди це може привести,
– пояснив свою позицію Шварценеггер.

Він також назвав Дональда Трампа невдалим лідером, який увійде в історію як найгірший президент.

Заворушення у Вашингтоні: що відомо

  • У Конгресі США у Вашингтоні 6 січня мали оголосити офіційні результати виборів президента.
  • Під стінами парламенту зібралися прихильники Дональда Трампа, який не погоджувався зі своєю поразкою. Він закликав прихильників прийти з протестом щодо результатів виборів.
  • Зрештою прихильники Трампа вирішили прорватися всередину Капітолія, де відбувалося засідання Конгресу.
  • Всередині будівлі сталася стрілянина. Загинуло щонайменше 5 осіб.
  • Переможця виборів вдалося оголосити лише 7 січня – новим президентом США стане Джозеф Байден.


Що відомо про заворушення у Вашингтоні / Інфографіка 24 каналу