"Я думаю, що досвід допомагає уникнути усі моменти, які потім можуть перевернутись у скандал. Потрібно не забувати такий момент, що в Україні кожен другий чи третій співає, тому завжди є великій вибір", - каже організатор національного відбору "Євробачення - 2012" Валід Арфуш.

Лєна Волошина із сусідньої Білорусі вирішила спробувати свої сили в Україні.

А для молодої українки Ренати пісню написала Alyosha, учасниця "Євробачення - 2010".

"Я не знаю, оберуть її чи ні, але те, що пісня хороша, і те, що Рената дійсно дуже класно співає, те, що вона у 18-ть років так вміє співати, з таким тембро", - каже співачка, учасниця "Євробачення - 2010" Alyosha.

Кожен з артистів, готуючись до конкурсу, робить ставку на власну унікальність.

"Це тільки наша українська жінка може однією рукою мішати суп, іншою годувати малечу, ногою чоловіка відправляти на роботу", - жартує співачка Оля Полякова.

"Я написав англійську пісню, спеціально для "Євробачення". Тому що мені дуже подобається цей конкурс, я в одному з інтерв'ю сказав, що я буду ходити на відбір "Євробачення" до того часу, поки мене не виберуть", - каже співак Віталій Галай.

"Я ніколи не переслідувала таких цілей егоїстичних, показати себе, тому ніколи не брала участь у попередніх відборах. Просто пісня. З'явилась та пісня, яка, я вважаю може об'єднати людей", - каже співачка Гайтана.

Та кожна країна-учасниця переслідує свої цілі на конкурсі, кажуть експерти. Для одних завдання показати колорит країни, для інших - можливість заробити гроші.

"Конкурс "Євробачення" в нашій країні, це конкурс, який дає можливість засвітитись артистам. Це такий засіб піару, скоріш за все. Тому що, якщо в нас була країна з хоча б більш-менш розвиненим якимось шоу-бізнесом, то на цей конкурс ніхто б ніколи ніякої уваги не звертав", - вважає продюсер радіостанції "Люкс ФМ" Євген Фешак.

Тим часом, більшість країн визначились із музичними делегатами. Швейцарія обрала рок-пісню гурту "Sinplus".

"Ми думаємо, що як раз в цьому звучанні сила нашої пісні. Ми за хороші зміни! Це чудово привносити щось нове, інше. Конкурс "Євробачення" змінюється, розвивається, приємно також перебувати у розвитку", - кажуть"Sinplus", учасники "Євробачення - 2012" від Швейцарії Габріель та Іван Броджині.

Вже 18 лютого, глядачі та журі оберуть учасника, який у травні представлятиме Україну на "Євробаченні - 2012".