Ця популярна команда повідомила, що має намір 4 серпня приїхати виступати до анексованого росіянами Криму – а саме, до Балаклави, на фестиваль техно-музики ZB. Цей намір розлютив як багатьох фанів цієї групи, так і цілу низку німецьких політиків. Самі ж "скутери" "увімкнули дурника" й розповідають, подібно багатьом російським та, чого вже мовчати – українським артистам, що вони, мовляв, "поза політикою". Того факту, що, відвідуючи Крим всупереч українським та міжнародним законам, вони, навпаки – залізають в політику по самі вуха, та ще й в політику найбруднішого штибу – вони, здається, просто не можуть збагнути.
"Там і залишайтеся!"
Сказати, що фани були розлючені – це не сказати майже нічого. Німецькі любителі техно мають свої, суто "сценічні" причини гніватись на Росію: через анексію Криму, славетний фестиваль "Казантіп", один з найпопулярніших в Європі, пішов, як той казав, за водою. Погодьтеся: неможливо підтримувати його в умовах, які створили російські "зелені чоловічки" на півострові, та й відвідати його іноземні техно-фанати вже просто не можуть. І тепер, коли Scooter раптом зголосилися їхати до Балаклави – це їм вийшло боком, у першу чергу, серед їх власних поціновувачів.
Деякі з них не могли стримати свого гніву – і це видно з дописів на сторінці Scooter в Інтернеті.
Scooter забажали до Криму? – питається один з дописувачів. – 75 років тому вони б, певно, виступали б в окупованій Польщі.
Інший доповнює: "Просто огидно. До загиблих у цьому конфлікті вам байдуже. Ліпш за все буде, як ви там і залишитеся". Щоправда, там же трапляються зрідка й вислови підтримки: "Ліпше доправляти музику до Криму, ніж винищувачі до Катару". Ця думка була висловлена якимось анонімним фаном, який, як зазначають німецькі ЗМІ, вельми непевно володіє німецькою й пише про те, що "Німеччина потерпає від американсько-сіоністської окупації".
Юристи і фанати "закрили рота" H.P. Baxxter / Фото Scootertechno
Фронтмен команди H.P. Baxxter намагається захистити це рішення: "Ми отримали запит та будемо виступати в межах фестивалю", – заявив він в інтерв‘ю інформаційній агенції DPA в Гамбурзі. "Ми розглядаємо це, як чисто музичну подію, ми граємо для своїх фанатів. Ми не хочемо і не дамо втягнути нас в політичні чвари". Менеджер групи Йенс Тіле взагалі був розгублений:
Ми аж ніяк не розуміли, що вляпались в політичний конфлікт, – заявив він газеті Bild.
За його словами, музика групи є цілком аполітичною: "Ми відвідуємо Україну та Росію з 1995 року, маємо там багатьох фанатів, які радіють нашим візитам".
Dura lex sed lex
Ну, в таких заявах нічого нового нема, принаймні, для українців: ми вже чули й про те, що "я несу любов та мир", й про те, що "ця вся політика мене не обходить", і навіть про те, що "це олігархи посварили братські народи, а чий Крим – то взагалі неважливо". Проте, для німців подібна показова "блакитноокість" поки є ще чимось новим та не вельми зрозумілим: зрештою, німці, як відомо, фанатично поважають закони і не розуміють, яким чином перебування "поза політикою" може виправдати перебування поза законом.
Це вже політики не стосується – це стосується питань суто юридичних. Українська влада вже встигла заявити, що в разі, якщо група Scooter приїде до Криму всупереч українському законові – то до України вона не потрапить ще довгенько. Але, як і можна було б здогадатися, українські закони "аполітичних митців" не обходять. Проте, є ще закони німецькі та міжнародні – про них групі нагадали в німецькому "Товаристві підтримки пригнічених народів" (GfbV). За думкою тамтешніх юристів, музиканти виявляють просто-таки дитячу наївність, яка не пасує ні їх вікові, ані досвіду. "Нам цікаво, де команда виступить наступного разу? – питає шеф цієї організації Ульріх Деліус. – Може, в американській тюрмі Гуантанамо?". В окремому факс-листі, доправленому групі, товариство роз‘яснює: "Будь-який концерт в Криму є політично небезпечним, навіть, якщо триматися в якості музиканта подалі від політики". Тому, що такі концерти створюють ілюзію нормального життя, якого там більш нема.
Так само чітко висловилася з цього приводу євродепутатка від німецької партії "зелених" Ребекка Гармс.
Музиканти групи Scooter мають знати, що кримські митці та правозахисники були засуджені на багатодесятирічні строки ув‘язнення в сибірських таборах, – заявила вона все тій же газеті Bild.
Своїм виступом славетна техно-група встає на бік російського президента Володимира Путіна, який бажає використати фестиваль ще й для того, аби "замаскувати найгірші порушення прав людини, які відбуваються в Криму".
Scooter ризикує... / Фото Scootertechno
Що ж, якщо припустити, що група Scooter та її менеджмент і справді не здогадалися, в яку історію вони вляпалися, даючи згоду на цей виступ у Балаклаві – в них ще є час, аби трохи навчитися поважати закон, очуняти та відмовитись від візиту. Якщо ж ні, якщо всі ці балачки про те, що "ми поза політикою" є лише прикриттям – то юридичні наслідки можуть бути ще більш неочікуваними. Наприклад, за українським законодавством, подібне грубе та свідоме (тепер вже свідоме, бо їм все пояснили) порушення українського кордону, зчинене організованою групою осіб, може бути покараним ув‘язненням строком від п‘яти до восьми років. І навіть, якщо музиканти цієї групи забудуть і стежку до України – злочинців будуть розшукувати через Інтерпол.
"Холодний душ для H.P.Baxxter & Scooter", – так змалював ситуацію український посол в Німеччині Андрій Мельник в своєму твіттері.
Читайте також: Дорн знову зібрався до Росії