На найбільшому в Росії рок-фестивалі "Нашествие" в Тверській області фани можуть почути наживо найпопулярніші російські рок-гурти. А ще їм покажуть найсучаснішу зброю армії Росії: гаубиці, броньовані машини і навіть системи ППО.

Про це пише Newsweek, додаючи, що на музичному фестивалі російські солдати розказують відвідувачам про зброю, а також дають поміряти форму і дозволяють пройти тести на придатність для контрактної служби в Збройних силах РФ.

Міністерство оборони почало облаштовувати спеціальні сцени на "Нашествии" та інших фестивалях. Приміром, Грушинський фестиваль зазвичай був присвячений пісням бардів і туризму в Росії. Але тепер тут встановлюють ще й спеціальну сцену "Великої перемоги", яку розміщують в центрі фестивального майданчика. На ній співають патріотичні військові пісні, дають "уроки мужності", а спецназ показує бойові прийоми і вчить розбирати автомат Калашникова.

Незвичне поєднання музичних фестивалів і військового патріотизму стало трендом у російській поп-культурі. І це поєднання вже викликало суперечки в Росії.

Лідер рок-гурту "Машина времени" Андрій Макаревич відмовився виступати на фестивалі "Нашествие" саме через військовий елемент. Про це він пише на своїй сторінці у соціальній мережі.

"Машина времени" ещё пару месяцев назад отказалась от участия в фестивале "Нашествие" - по прошлогоднему опыту петь песн...

Posted by Андрей Макаревич on 13 червня 2015 р.

Читайте також: Не Лорак єдиною. Український гурт 5'nizza дав інтерв’ю пропагандистам з LifeNews