Раніше повідомлялося, що після того, як Дія "лягла", застосунок все ж зміг відновити роботу близько 23:00 3 лютого. Голосування продовжили.

Дивіться також "Падіння" Дії через Нацвідбір: українці виявили у себе дивні документи

Проголосували понад мільйон українців

У Дії зазначили, що українці – міць. Адже голоси за свого фаворита віддали понад мільйон українців.

Наші розробники збільшили потужності Дії в 5 разів. Адже українці встановили рекорд не тільки по запитах на вхід у застосунок. А ще понад мільйон голосів за фаворита на Євробаченні!
– заявили в застосунку.

Там пояснили, що Дія не зберігає персональні дані. Щоправда, коли людина заходить в опитування, то відправляє запит у реєстр для перевірки громадянства та віку. Від великої кількості запитів й створювалась черга.

В Дії понад мільйон голосів
Свій голос за фаворита віддали понад мільйон українців / Скриншот Дії

Варто зауважити, що станом на 11:26 4 лютого понад 600 тисяч українців проголосували за фаворита на Нацвідборі в Дії.

Минулого року кандидата на Євробачення від України обирали в Дії всього 166+ тисяч,
– розповіли в застосунку.

Оголошення результатів перенесли

Внаслідок збою у застосунку через перевантаження вирішили продовжити голосування та провести додатковий прямий ефір 4 лютого. О 19:05 4 лютого лінії для голосування закриють.

Оголошення результатів відбуватиметься на Суспільне Культура, на офіційних каналах Суспільного та на Youtube-каналі "Євробачення Україна".

Що відомо про збій у Дії: коротко

  • У момент голосування за переможця Нацвідбору, який представить Україну на пісенному конкурсі Євробачення-2024 у Мальме, застосунок Дія "ліг". Користувачі не могли віддати голос за свого фаворита. Причиною збою стала перенавантаженість системи застосунку через великий наплив охочих проголосувати за улюблену пісню.
  • Федоров пояснив, що 3 лютого у Дії була рекордна кількість користувачів. Мовиться про всю історію проєкту. За словами Федорова, під час голосування у 2023 році застосунок отримував 800 запитів за секунду. Тим часом цього року – 15 000 запитів. Спеціалісти збільшили потужності у 5 разів.
  • Він наголосив, що у Дії зроблять детальний розбір та аналіз. На основі отриманих даних впровадять організаційні зміни, аби застосунок був готовим до схожих хвиль трафіку. Як зазначив Федоров, наступного року такої ситуації не виникне.
  • Ця ситуація породила нескінченну кількість мемів. Не минулося без жартівливої статистики про збиті цілі. Українці використали шаблон Повітряних сил, щоб продемонструвати, що 3 лютого "збили" застосунок Дія. Ось тому він і не працював. Журналіст Макс Щербина дуже влучно пожартував з цього приводу. Він написав, що від України на Євробачення поїде гурт "На жаль", а представить він пісню "Сталася помилка".