Про це 74-річний режисер розповів в інтерв'ю російському "Першому каналу", повідомляє Associated Press. Олівер Стоун зізнався, що зробив щеплення російською вакциною і не розуміє скептицизму щодо неї.

До слова Чи буде в Україні закупівля російської вакцини від COVID-19: відповідь Шмигаля

Так, мені зробили щеплення. Я не знаю, чи спрацює це. Мені потрібно зробити друге щеплення через 45 днів. Але я обнадіявся. Це дуже хороша вакцина,
– наголосив Стоун.

"Я чув багато хорошого про російську вакцину… Я не розумію, чому її ігнорують на Заході. Америка чомусь в своєму божевіллі вважає Китай і Росію ворогами. Ні. Я розглядаю Росію і Китай як великих партнерів. Росія була однією з найбільш передових країн, якщо не найрозвиненішою", – додав режисер.

Олівер Стоун зробив щеплення від COVID-19 російською вакциною: відео

Додамо, що Олівер Стоун раніше брав для своїх фільмів інтерв'ю у Володимира Путіна, Віктора Януковича і Віктора Медведчука, а зараз знімає в Росії документальний фільм про зміну клімату. Чоловік є прихильником політики Путіна: у грудні 2014 року він зробив заяву на підтримку російської версії про події в Україні та трактував українську Революцію Гідності як "змову ЦРУ". На його думку Україна була однією з головних цілей ЦРУ з початку "холодної війни", а колишнього президента України Віктора Януковича він назвав законним президентом. У 2019 році на початку свого документального фільму "Нерозказана історія України" Стоун зазначав, що: "Я нічого не знав про Україну, поки не поспілкувався з Путіним. І тоді я дізнався більше".

Вакцинація в Росії: що відомо

  • 5 грудня перші пункти вакцинації відкрилися в Москві, а до 15 грудня в усіх регіонах країни.
  • Вакцинація проходить у два етапи: спочатку вводять першу дозу, а через кілька тижнів повторну.
  • Поки що для вакцинації використовують препарат під назвою "Супутник-V". Його розробили вчені Національного дослідницького центру епідеміології і мікробіології імені М. Ф. Гамалії МОЗ Росії.
  • Попри те, що до групи ризику проти коронавірусу відносять людей від 65 років і з хронічними хворобами, в Росії поки що вакцинують людей від 18 до 60 років без хронічних хвороб.

Чому до вакцини "Супутник-V" низька довіра

На початку вересня росіяни опублікували перші результати випробувань в науковому журналі, але в статті були помічені статистичні аномалії. Це викликало сумніви у науковій спільноті й недовіру до цього препарату. Низка країн відмовилася від вакцини через брак інформації та недоліки в дослідженнях.

Експертів непокоїть також й те, що вакцинація професійних груп ризику в країні розпочалася до закінчень клінічних досліджень. Зокрема, 15 грудня стало відомо, що розробники російської вакцини проти коронавірусу "Супутник-V" оцінили її ефективність у 91,4%. Натомість раніше вони повідомляли, що вона становить 96,2%. Президент Росії Володимир Путін не робив щеплення російською вакциною, оскільки стверджує, що не входить у групи ризику.