Цьогоріч RespublicaFEST відвідали близько 9 тисяч меломанів, що трохи не дотягнуло до рекорду минулого року. Відвідувачам найбільше запам’яталась нова збільшена локація сцени Art Dvir, яка цього року стала в два рази більшою і прийняла артистів із 4 країн.
На фестивалі цього року фінішував перший міжнародний проект обміну молодими музикантами між Україною та Німеччиною Music Factory, організованого RespublicaFEST із німецьким партнером за підтримки фонду EVZ. 8 молодих людей з кожної із країн мали навчатись, репетирувати, писати пісні та подорожувати разом. Враховуючи різноманіття представленого на сцені матеріалу та кількості публіки, що зібралась послухати проект, він став початком великих музичних звершень кожного із учасників.
Саме на цій сцені майстри неймовірних перфомансів та концептуальних записів Shortparis відіграли свій запальний сет і якнайкраще розігрілись перед виснажливим європейським туром. Чехи Blastersex вперше приїхали в Україну, але вже з перших хвилин були вражені атмосферністю фестивалю. Крім того, їхній клавішник Євгеній був народжений в Україні, але тільки зараз вперше побував на Батьківщині, тому таке знайомство з нашою країною стало ще більш яскравим.
Особливо емоційним став виступ швейцарських рокерів Death By Chocolate, концерт котрих був під загрозою зриву через неймовірно сильну грозу, що виникла в останній день фестивалю. Але хлопці змогли справитись зі стихією і відіграти один із найяскравіших концертів всього фестивалю. Вони вживу представили свій новий альбом Crooked for you і довели, що робота з іменитими американськими продюсерами може відточувати майстерність і що вони тепер дійсно готові до великого музичного прориву у Європі.
На завершення фестивалю литовські маги електронного звуку та неймовірного візуального шоу Beissoul & Einius під акомпанемент холодного вже осіннього дощу влаштували шалену дискотеку і поставили велику жирну крапку у найатмосфернішому і найсамобутнішому фестивалі України.
RespublicaFEST став одним із флагманів стріт-арт руху в Україні. За час його існування було створено близько 50 муралів у депресивних районах Кам‘янця-Подільського, що допомогло запросити туристів у далекі і непопулярні для них частини міста. Наразі організаційний комітет вже бере участь виключно у соціальних проектах. Наприклад, цього вересня організатори за підтримки Швейцарського бюро співробітництва створять україно-швейцарський муральний проект в м.Суми, щоб привернути увагу до гуманітарної допомоги, котра щорічно надходить до України за допомогою організації Help-Point Sumy. Крім того, RespublicaFEST продовжує малювати у пологових будинках і дитячих садках, щоб додати яскравих фарб у середовища, які потребують мистецького та ідейного переосмислення.
Організатори фестивалю справді повідомляють, що в такому форматі фестиваль пройшов востаннє. Зараз розглядається можливість зміни локації, концепції та музичної складової. За 7 років свого існування RespublicaFEST показав, що некомерційні заходи можуть бути успішними, що соціальна та культурна складова може йти рука об руку із розважальним форматом, що незалежний захід може впливати на культурну атмосферу цілої країни. Тепер, за словами організаторів, час знаходити нові грані творчого вираження.
Читайте також: Республіка-2017: панки, фарби і буревій