Раміна заговорила про мовне питання: Коли мені кажуть, що я погана, я не відчуваю себе українкою
Джерело:
інстаграм РаміниУкраїнська телеведуча Раміна Есхакзай порушила тему мовного питання та заявила, що не хоче, аби українців ділили на україномовних та російськомовних. Вона переконана, що мовне питання породжує ворожнечу всередині країни.
30-річна ведуча переконана, що патріотизм українця вимірюється вчинками та справами, але не словами чи мовою. Вона не спілкуватиметься українською мовою в побуті і попросила шанувальників не нав'язувати їй протилежну думку.
До слова Помилки історії треба виправляти, – Карпа про те, чому зараз важливо переходити на українську
"Я народилася в Києві. Навчалася в україномовній школі. Також навчалася в університеті та на курсах, працювала на телебаченні. І, звичайно, красиво розмовляю українською мовою. Мої улюблені предмети у школі – українська мова, українська та зарубіжна література. Я народилася в сім'ї, де батько розмовляв афганською мовою, потім російською з акцентом, і він трохи знає українську, але не досконало", – звернулась вона до фанатів українською мовою.
На думку Раміни, українці повинні знати державну мову, але не зобов'язані нею розмовляти. А нав'язування для людини – це маніпуляції, якими займались колись політики, "щоб натиснути на болючі точки".
"Я вважаю, що коли ви починаєте ділити людей на Схід України, на Захід України... Ми всі – Україна. Це наша єдина держава. Так, я згодна з тим, що треба знати мову, треба вміти гарно писати українською. Але не можна ділити людей на хороших і поганих – тих, хто спілкується українською і не спілкується... Коли ви кажете: "Дайте мені каву, а не кофе", ви розумієте, що ви сієте агресію? Люди і так дуже тяжко переживають усе, що коїться навколо", – каже Есхакзай і додає, що називати одних людей з одного регіону патріотами, а інших – ні через мову – це лицемірство.
Цікаво Українська – крута: Дурнєв, дружина Павліка, Трінчер та інші переходять на державну мову
Коли мені "тикають" і кажуть, що я погана, я не відчуваю себе українкою і потрібною державі. Я не хочу говорити українською мовою. Тому що так працює наша психіка, але в мене мене такий психотип, що коли кажуть, що я погана, коли мене утискають, я не стану кращою. Якщо ви хочете, щоб люди змінилися, треба з ними добре спілкуватися і не насаджувати якісь свої бажання. А зробити так, щоб вони самі захотіли перейти на українську або частково перейти. Це все треба робити з добрими намірами,
– підсумувала Раміна.