Про в інтерв’ю виданню "КП в Україні" заявив відомий український продюсер Олександр Ксенофонтов.

"Абсолютно зрозуміло, що EBU під тиском Москви і багатьох інших учасників конкурсу з замороженими і діючими конфліктами буде шукати будь-які можливості, щоб учасник від Росії взяв участь в конкурсі", – пояснив продюсер.

Ксенофонтов відзначив, що є вірогідність, що в іншому випадку – багато країн відмовляться транслювати конкурс, тому що там беруть участь виконавці з держав, з якими у них були конфлікти.

Читайте також: Росія навіть не планувала їхати на Євробачення, – політик вказав на цікаву деталь

Для прикладу, Азербайджан не транслюватиме Вірменію, і навпаки, Молдова, Грузія і Україна не будуть транслювати Росію, Греція і Кіпр – Туреччину, всі арабські країни заборонять телеверсію конкурсу – адже там бере участь Ізраїль. Сербія почне піднімати питання автономії Косово, і боснійці разом з албанцями можуть поставити питання щодо доречності сербських виконавців в їхньому ефірі.

Одним словом – для конкурсу це вкрай небезпечна історія, і функціонери Європейської мовної асоціації будуть робити все, щоб блокувати прецедент недопуску учасника з іншої країни,
– наголосив Ксенофонтов.

До того ж продюсер відзначив, що ситуація з відмовою учаснику у конкурсі – сталася вперше за всю історію Євробачення.

Було чимало випадків, коли самі країни відмовлялися від участі з тих чи інших причин, але відмова в праві участі – це вперше. Справа тут не в залякуванні і не в шантажі, справа в загальнолюдських цінностях, які іноді мають вищу, ніж будь-яке законодавство, силу,
– додав він.

Нагадаємо, представниці Росії на Євробаченні-2017 Юлії Самойловій заборонили в’їзд на територію України через те, що вона виступала в окупованому Криму.

Віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко заявив, що Україна готова прийняти будь-якого учасника Євробачення-2017 від Росії, якщо в цієї людини не буде проблем з українським законодавством.

Нещодавно швейцарське видання Blick, посилаючись на слова генерального директора Європейської мовної спілки Інгрід Делтенре, написало, що проти України вже готують санкції – аж до виключення її з учасників Євробачення. Проте в Європейській мовній спілці (ЕВU) заявили, що працюють над тим, щоби всі учасники взяли участь у конкурсі, а санкції проти України – не готують.