За традицією, королівські родичі не залишились осторонь привітань та залишили на своїх офіційних Instagram-сторінках найкращі побажання з днем народження.

Читайте також: Сина Єлизавети ІІ вкотре звинувачують у розбещенні неповнолітніх: реакція Букінгемського палацу

Першою на святковий день відреагували представники Єлизавети II: "Вітаємо королівську принцесу з днем народження! Її Королівська Високість народилася в цей день в 1950 році і є другою дитиною Її Величності і Герцога Единбурзького".

На знімку фотографа Анні Лейбовіц поруч сидять та усміхаються матір Єлизавета II з донькою.

Побажання щасливого та веселого дня народження залишив і перший престолонаслідник та рідний брат принцеси Анни – принц Чарльз. На знімку родичі весело усміхаються на одній з офіційних подій в об'єктиві фотографа Кріса Джексона.

Що відомо про принцесу Анну?

Британська принцеса Анна, яка є 14-тою у черзі на британський престол, народилась у 15 серпня 1950 року у Лондоні. Вона стала другою дитиною з чотирьох Єлизавети II та принца Філіпа. В дитинстві принцеса Анна навчалась вдома, а також у Бененденській незалежній школі.


Принцеса Анна з мамою Єлизаветою II в дитинстві / Архівне фото

Як і її матір, вона є чудовою вершницею та навіть отримала золоту медаль на чемпіонаті Європи з кінного спорту у 1971 році та дві срібних медалі на чемпіонаті Європи з кінного спорту у 1975. Що цікаво, іменинниця навіть представляла Британію на Олімпійських іграх 1976 року. Жінка, як і інші члени королівської сім'ї займається благодійністю, в більшості спрямованої на допомогу дітям. Разом з іншими монархами також бере участь у світських та офіційних заходах.

Щодо особистого життя, то принцеса Анна двічі була одружена. Перший шлюб у неї відбувався у 1973 році з лейтенантом 1-го Королівського драгунського гвардійського полку Марком Філліпсом. Але через 16 років, у 1989, вони заявили про намір розійтися. У спільному шлюбі в них народилось двоє дітей – Пітер та Зара, які є 15 і 18 відповідно у черзі на корону.


Весілля принцеси Анни та Марка Філліпса у 1973 році / Архівне фото

Вже у 1992 році принцеса Анна вийшла заміж за командера Королівського ВМФ Тімоті Лоуренса, який старший від неї на 5 років. Подружжя досі живе у щасливому шлюбі.


Весілля принцеси Анни і Тімоті Лоуренса у 1992 році / Архівне фото