Вадим Мулерман помер у Нью-Йорку, де він проходив лікування. У часи СРСР він вважався одним із найпопулярніших естрадних виконавців і був Заслуженим артистом України.

Читайте також: Помер Олег Треповський – біографія та фільмографія відомого актора

Біографія Вадима Мулермана

Вадим Мулерман народився 18 серпня 1938 року в Харкові. Він є народним артистом РРФСР і Заслуженим артистом України. Мулерман – перший виконавець таких популярних пісень радянських часів, як "Лада", "Трус не играет в хоккей", "Как хорошо быть генералом" і багатьох інших. В останні роки співак проживав у Нью-Йорку, в районі Бруклін.

Вадим Мулерман – Трус не играет в хоккей (відео)

Мулерман навчався у Харківській консерваторії, згодом – переїхав на навчання в Санкт-Петербург. Дебютував на естраді в 1963 році в Харкові, потім працював з оркестрами Мурада Кажлаева, Леоніда Утьосова, Анатолія Кролла, Юрія Саульського.


Вадим Мулерман – біографія відомого виконавця

Популярність до Мулермана прийшла в 1966 році: він став лауреатом Всесоюзного конкурсу артистів естради з піснею "Хромой король". Через те, що в пісні знайшли ідеологічний підтекст – з неї вилучили останній куплет та змінили назву на "Король-победитель".

Вадим Мулерман – Король-победитель (відео)

Читайте також: Помер заслужений діяч мистецтв України Переверзєв

У 1968 році головним хітом року стала пісня "Лада", яку виконав Вадим Мулерман. Пісня була настільки популярною, що багато дівчат, які народилися в цей рік, отримали це ім'я. Згодом словом "Лада" був навіть названий експортний варіант автомобіля "Жигулі".

Вадим Мулерман – Лада (відео)

До кінця 1960-х років Мулермана став одним з найбільш впізнаванних і популярних виконавців в СРСР.

Через те, що Мулерман включив у свій репертуар кілька єврейських пісень на тлі політичного протистояння СРСР та Ізраїлю і антисемітизму в СРСР, виник конфлікт. І в 1971 році Мулерман був відсторонений від ефіру, йому також було заборонено концертна діяльність. Згодом, завдяки сприянню міністра культури, концертні виступи Мулерману були знову дозволені, проте доступ до теле- і радіоефіру повернути не вдалося. Записи телепрограм і фонограми його виступів були вилучені і, мабуть, знищені.


Вадим Мулерман на сцені

Мулерман повинен був виконувати пісню до телефільму "Семнадцать мгновений весны". Режисер Тетяна Ліознова попросила його співати не "своїм голосом", а підлаштуватися під Тихонова. З цим завданням артист впорався блискуче. Але саме в той час вибухнув скандал навколо його репертуару. В результаті пісню в фільмі заспівав давній суперник Мулермана по сцені – Йосип Кобзон. Після цього співаки жодного разу не виступали на одному концерті.

Вадим Мулерман – Есть (відео)

У 1991 році Мулерман через хворобу брата виїхав в США, де організував дитячий музичний театр. У січні 2015 року Мулермана успішно переніс в США кардіологічну операцію. Після операції його стан був задовільний. Помер він 2 травня, в лікарні Нью-Йорку.

Читайте також: Помер діджей Avicii: біографія музиканта

Особисте життя Володимира Мулермана

Мулерман був тричі одружений. Перша дружина – Іветта Чернова, друга – співачка Вероніка Круглова. Від другого шлюбу у виконавця є дочка Ксенія, вона художник-дизайнер і разом з матір'ю проживає в США. Третя дружина – Світлана Литвинова. Від цього шлюбу у Мулермана є двоє дочок – Марина (19 березня 1998) та Емілія (30 серпня 2003).

З 2004 року Мулерман проживав в Харкові. У нього невелика квартира в центрі міста. Співак довгий час намагався відсудити ще й свою московську квартиру, яку без його відома продала колишня дружина Вероніка Круглова. Але через суд йому вдалося відновити лише московську прописку.

Пісні Вадима Мулермана

Голос Мулермана – ліричний баритон м'якого матового тембру, з особливим призвуком і вираженою тремоляцією. Манера виконання – скромна, стримана, співак чудово володіє нотами нижнього і середнього регістра баритона, спів супроводжується майстерним джазовим акомпанементом.

Вадим Мулерман – Гуцулочка (відео)

Працюючи в жанрі ліричної пісні, артист відтворював романтичний, натхненний образ.


Вадим Мулерман – пісні відомого виконавця

Популярні пісні Володимира Мулермана:
- "Август";
- "В секрете";
- "Голос сердца";
- "Гуцулочка";
- "Как хорошо быть генералом"
- "Король-победитель"
- "Лада"
- "Любви навстречу сделай шаг"
- "Налетели вдруг дожди"
- "Песня любви"
- "Тополиный пух"
- "Трус не играет в хоккей"
- "Я вас люблю"
- "Я помню день".