Шарль Азнавур – легенда французького шансону, його авторству належать 1300 пісень, а у всьому світу продано 200 мільйонів екземплярів дисків. За результатами опитування читачів журналу Time і глядачів CNN, який проходив в 1998 році, шансоньє посів першу сходинку рейтингу найкращих артистів естради XX століття.

Читайте також: Помер відомий співак Шарль Азнавур

Справжнє ім'я співака – Шахнур Вахінак Азнавурян. Він народився в Парижі в травні 1924 року в грузино-вірменської сім'ї, яка емігрувала з Грузії.

Музична кар'єра Шарля Азнавура

Точкою відліку творчої біографії Шарля Азнавура можна вважати 1940 роки. У цей він познайомився з колегою П'єром Рошем. Дует назвали "Рош і Азнавур". Разом вони виступали в клубах Франції і сусідній Бельгії. Найчастіше співав Рош, натомість голос Азнавура подобався далеко не всім, тому він більше писав музику і вірші для пісень.

Згодом у 1946 році на дует звернула увагу знаменита Едіт Піаф. Французька знаменитість запросила дует поїхати з нею на гастролі в США, після чого артисти стали впізнаваними. Згодом, як композитор, Азнавур написав для Едіт Піаф хіт "Jezebel".

Після тривалого турне по Америці, Європі та Азії Шарль Азнавур стає зіркою світового масштабу. Його шлягери "Моє життя", "Ця молодість", "Тому що", "Після кохання" співають на всіх континентах. Особливо популярною стає пісня Шарля Азнавура "Вічне кохання", яку він пізніше виконав з Мірей Матьє.

Слухайте пісню "Une vie d'amour" у виконанні Шарля Азнавура і Мірей Матьє:

У 1971 році вийшла картина "Померти від кохання", для якої композитор написав і виконав однойменну пісню. Вона миттєво перетворилася в народний хіт.

Слухайте пісню "Mourir D'aimer" у виконанні Шарля Азнавура:

У 1977 році Шарль Азнавур презентує новий шлягер під назвою "Camarade" ("Товариш"), яка тривалий час очолювала всі хіт-паради.

Слухайте пісню "Camarade" у виконанні Шарля Азнавура:

У 2008 році хіт 1964 року "Hier encore" ("Ще вчора") Шарль Азнавур виконав у дуеті з Елтоном Джоном. У 2013 році була записана пісня "Ти і я" з однойменного альбому 1995 з російської виконавицею Поліною Гагаріною.

Слухайте пісню "Hier encore" у виконанні Шарля Азнавура і Елтона Джона:

Кар'єра Шарля Азнавура в кіно

За своє життя співак знявся у 60 картинах. Кращі фільми за участю актора: "Заповіт Орфея", "Бляшаний барабан", "Перехід через Рейн", "Таксі в Тобрук", "Диявол і десять заповідей", "Час вовків", "Хай живе життя" та інші.

Перші помітні ролі артист зіграв у картинах "Бабій" і "Голова проти стін". А в 1960-му після виходу фільму "Стріляйте в піаніста" на екрани, шансоньє запросили співати в «Карнегі-холі".

У 1963 році актор знявся в головній ролі в мелодрамі "Париж в серпні". А через півроку зірка знявся у музичній комедії "Пан Карнавалія", в якій пролунав новий шлягер від шансоньє "Богема".

Останньою роботою в фільмографії стала картина "Батько Горіо", у якій Азнавур знявся у головній ролі.


Шарль Азнавур

Особисте життя Шарля Азнавура

Легендарний шансоньє був тричі одружений офіційно. Вперше він одружився в 21 рік з 17-річною Мішелін Рюгель, з якою у них народилася дочка Седа. Але через 5 років пара розлучилася. Тоді трапилася загадкова історія з народженням сина Шарля також у шлюбі з Мішелін. Про Шарля Азнавур-молодшому сам шансоньє ніколи не згадує, що так само роблять всі члени його сім'ї.

Другий шлюб з Евеліною Плесіс був нетривалим і відсутність дітей стала причиною розлучення пари.

Відомо, що між другим і третім шлюбами у Азнавура трапився короткий роман з коханкою, яка народила йому сина Патрика. Пізніше Азнавур у 1967 році одружився з іншою жінкою – шведкою Улле Топсель. В останньому шлюбі народилося троє дітей – дочка Катя і сини Михайло і Ніколя.


Шарль Азнавур з дружиною Уллою і дочкою Седою (праворуч)

Нагадаємо, співак пішов з життя у власному будинку на півдні Франції, однак причина смерті наразі невідома.