Мішель Легран представив близько 100 авторських альбомів, а музика для стрічок "Шербурзькі парасольки" і "Дівчата з Рошфора" зробила композитора відомим на весь світ, повідомляє парижська газета Le Mond.

Читайте також: Помер творець "Термінатора" і "Рембо" Ендрю Джордж Вайна: деталі

Мішель Легран написав музику до балету хореографа Джона Ноймайера "Ліліом", за яку у 2012 році його нагородили призом "Бенуа танцю". Композитор був лауреатом премій BAFTA, а також три рази номінувався на премію Сезар.

Біографія Мішеля Леграна. Легран народився 24 лютого 1932 року в Парижі в сім'ї музикантів: композитора Реймона Леграна і матері – піаністки Марсель Тер-Мікаелян, від яких і отримав свій перший музичний досвід. У десять років Мішель вступив в Паризьку консерваторію, яку закінчив в 1952 році. Потім Легран відправився в турне по США, де й почав писати музику.

Легран з дружиною – французькою акторкою Мачею Меріч
Легран з дружиною – акторкою Мачею Меріч | Фото Getty Images

Пізніше, відмовившись від оркестрових настроїв та джазу і піснею, Мішель Легран вирішив робити музику до кінофільмів. Перші контакти з кіно відносяться до середини 1950-х років, тоді Легран працював для документальних фільмів Франсуа Райхенбаха.

Читайте також: 8 березня "Друга Ріка" зіграє найбільший концерт у своїй історії

Тоді він почав працювати з такими режисерами, як Жак Демі і Жан-Люк Годар. Також Легран співпрацював з Едіт Піаф, Шарлем Азнавуром, Френком Сінатрою та Лайзой Міннелі.

Найвідоміші композиції Мішеля Леграна. Легранд випустив понад 100 альбомів на додаток до багатьох саундтреків до фільмів. Його альбоми "Я люблю Париж", "Відпустка в Римі" і "Замки в Іспанії" 1950-х років – увійшли до десятки найкращих хітів США. Він також був широко визнаний як блискучий джазовий піаніст.

Композитор Мішель Легран
Композитор Мішель Легран / Фото Getty Images

Його альбом 1959 року "Legrand Jazz" включав таких музикантів, як Майлз Девіс, Джон Колтрейн, Білл Еванс, Бен Вебстер і Філ Вудс, а пізніше він записав джазові альбоми зі Стен Гец, Стефаном Граппеллі, Будом Шанком, Оскаром Петерсоном, Артуро Сандовалом та іншими виконавцями.

Читайте також: Не такий балет: чим відомий Radio and Juliet & Quatro

Майже кожен великий співак останніх 60 років записував пісні з Леграном, серед них – Барбра Стрейзанд, Френк Сінатра, Тоні Беннетт, Пеггі Лі, Рей Чарльз, Джек Джонс, Лена Хорн, Майкл Джексон, Джонні Матіс, Елла Фітцджеральд, Ліза Мінеллі, Стінг, Ніл Даймонд і оперні зірки Джессі Норман і Кірі Те Канава.

Музика Мішеля Леграна для стрічок "Шербурзькі парасольки": дивіться відео