Про це пишуть в The Guardian.

У заяві родини трубача йдеться, що Масекела "відійшов мирно" в Йоганнесбурзі, де він жив і працював більшу частину свого життя.

Читайте також: Померла найстаріша актриса Голлівуду

Люблячий батько, брат, дід і друг, наші серця переживають глибоку втрату. Глобальний та активістський внесок Х’ю у діяльність в сферах музики, театру і мистецтва в містяться в розумах і спогадах мільйонів на шести континентах,
– прокоментували смерть музиканта рідні.


Х'ю Масекела помер у віці 78 років

Біографія

Масекела народилася у 1939 році у Вітбанку, – найбільшому кам'яно-вугільному басейні в ПАР. Легендарний музикант почав свою кар'єру в колективі Jazz Epistles в 1950-х роках. Музикант заснував у Ботсвані відому міжнародну музичну школу, а також займався благочинністю, через що його любили і поважали на батьківщині.

У період апартеїду (політика расової дискримінації в Південно-Африканській Республіці в 1948-1991 рр) він був змушений покинути країну і вирушити у Великобританію. Згодом південноафриканський трубач, кларнетист, композитор і співак прославився як автор пісень на підтримку боротьби з режимом, через який він покинув рідні краї.

Х'ю Масекела – "Thanayi": відео дивитись онлайн

Масекела продовжив навчання в Великобританії та США, де домігся значних успіхів у музичній кар’єрі. У 1976 році він написав "Soweto Blues" у відповідь на повстання у величезному селищі. Х'ю Масекела грав і гастролював з такими великими зірками, як Пол Саймон, але продовжив свою політичну участь, написавши композицію "Повернення додому" в 1987 році. Пісня стала справжнім гімном антиапартеїду.


Помер Х'ю Масекела

Потім композитор все ж повернувся в Африку, де співпрацював з виконавцями з ПАР та інших країн континенту. Музикант виступав на церемонії відкриття Чемпіонату світу 2010 року, який проводився в Південно-Африканській Республіці. Останніми ж стали два його концерти в тому ж 2010 році в Йоганнесбурзі, які вважалися "епітафією" в його довгій кар'єрі, яка тривала п'ять десятиліть.

Особисте життя

Х'ю Масекела двічі перебував у шлюбі. Вперше він одружився з Міріам Макебою (в шлюбі 1964–1966) – відомою південноафриканською співачкою та володаркою Греммі.


Міріам Макеба

А з 1999 року музикант пов’язав своє життя з Елінам Кофі. У Масекели залишилось двоє дітей: Саль Масекела і Пула Двала.