Чоловік помер в середу вранці уві сні у своєму будинку в Нью-Йорку. Про смерть Роберта Дауні-старшого повідомила його дружина Розмарі Роджерс. За її словами, останні 5 років він боровся з хворобою Паркінсона.

До слова Померла Рафаелла Карра – італійська співачка та акторка

Відомо, що Роберт Дауні-старший був батьком Роберта Дауні-молодшого – відомого також ще й як зірка фільму "Залізна людина" та Всесвіту Marvel.


Роберт Дауні-старший з сином у 2008 році / Фото Getty Images

Реакція сина

На смерть свого батька вже відреагував Роберт Дауні-молодший. Він подякував своїй мачусі Розмарі за останні дні життя, проведені з татом.

"Спочивай з миром, тату... Вчора ввечері тато спокійно покинув світ уві сні (згідно з офіційним повідомленням, сьогодні зранку, – Showbiz 24) після багатьох років боротьби з хворобою Паркінсона. Він був неймовірним режисером і залишався надзвичайно оптимістичним протягом усього року. За підрахунками моєї мачухи, вони були в щасливому шлюбі трохи понад 2000 років. Розмарі Роджерс-Дауні, ти свята, і наші думки та молитви з тобою", – написав актор, прикріпивши архівне фото батька.

Чемпіон з боксу, драматург і чудовий режисер

За своє тривале життя Роберт-старший мав чимало заслуг. Він народився 24 червня 1936 року в Мангеттені, Нью-Йорк. Своє прізвище Дауні він отримав від вітчима Джеймса Дауні, коли пішов на службу в армію. Чоловік також грав у бейсбол нижчої ліги, був чемпіоном з боксу "Золоті рукавички" та свого часу працював драматургом позабродвейських вистав.

У 1960 році Роберт-старший почав писати і знімати малобюджетні фільми, що завоювали популярність в підпіллі: Balls Bluff (1961), Babo 73 (1964), Chafed Elbows (1966), No More Excuses (1968) і Putney Swope (1969). У 1970-х найбільш відомими фільмами Роберта-старшого були Pound (1970), а також Greaser's Palace (1972) та інші. Чоловік також знімався у фільмах – найвизначніші ролі він зіграв у фільмах "Магнолія", "Ночі в стилі бугі" і "Жити і померти в Лос-Анджелесі". Останню роль Роберта Дауні-старшого можна побачити у комедійному бойовику "Пограбування вежі" у 2011 році.

Роберт-старший був одружений тричі:

  • Його першою дружиною була актриса Елсі Енн-Дауні, яка померла у 2014 році. Вони прожили у шлюбі з 1962 по 1982 рік, і в них народилось двоє дітей: знаменитий Роберт Дауні-молодший та Еллісон Дауні.
  • У 1991 році він одружився з актрисою Лорі Ернст, на якій був одружений до її смерті в 1994 році через хворобу Лу Геріга.
  • Його третьою дружиною стала письменниця Розмарі Роджерс.