Експерт наголосила, що завдяки перемозі Джамали на Євробаченні Україна отримала нові можливості, знову заявила про себе на європейській арені, потрапила до уваги європейських ЗМІ, підняла питання кримськотатарського народу у сильній і несподіваній формі, показала, що мистецтво може бути сильнішим, ніж політика.
Мистецтво зачіпає людські емоції — це річ набагато сильніша, ніж зачепити інтелект, міжнародне право тощо,
— відзначила політолог.
За словами експерта, важливо побачити тенденції щодо України і до Росії, вони дуже помітні.
Приємно, що Україна виграла. Але Джамала не просто мала потужний виступ, чудове сопрано, і весь кримськотатарський народ за плечима. Вона не просто виграла, — а і ми отримали безпеку для України ще на рік від поширення військових дій на території України. Навряд, чи Росія наважиться на це. Навіть у цьому важко переоцінити внесок Джамали. З іншого боку, якби наша співачка була не такою обдарованою, як Джамала, вона навряд би чи змогла цього досягнути,
— пояснила експерт.
Вона зауважила, що Євробачення має дві складові – і музичну, і політичну. Це видно по голосуванню країн, які віддають голоси за своїх сусідів, симпатиків тощо.
Я розумію, чому Росія про це говорить. Але вона при тому забуває сказати, що коли Білорусь, Польща дають 12 балів Росії — то це теж політика,
— відзначила Бабич.
Росіяни покладали дуже великі надії на цей конкурс, — вважає Бабич. Якби вони його виграли — можна було б говорити про пом’якшення політики щодо Росії, про "спускання" Європою проблем в Україні. Натомість перемога збадьорила українців. Бо останнім часом було певне відчуття зневіри, людям не вистачало позитивних емоцій, надій.
А коли з'являється надія — суспільство починає активно жити. Тому Джамалі за це велика подяка,
— підсумувала Бабич.
Нагадаємо, українська співачка Джамала привезла перемогу зі Стокгольму, де відбувся пісенний конкурс Євробачення-2016.