Пропонуємо переглянути реакцію російських ЗМІ на перемогу України на пісенному конкурсі.

Вести

Так, "Вести" опублікували статтю під назвою "Глядачі віддали Лазареву перше місце, а політикани спустили на третє". Автор Павло Зарубін наголошує, що переміг би Лазарєв, якби не журі.

Телеглядачі "Євробачення" віддали перемогу Росії, але перше місце дісталося Україні. Нові правила голосування з урахуванням думки національних журі дозволили організаторам конкурсу коригувати результати на свій розсуд,
— йдеться у статті.

Зарубін також додав, що під час виступу Джамали в прес-центрі київські журналісти "привселюдно кричали гасла українських націоналістів. У відповідь на питання, чи нормально на міжнародному заході кричати таке, вони відповідають: "Так".

І "громадянську війну" не забув згадати.

"Підсумки "Євробачення" породили масу питань. По-перше, як конкурс проведе країна, у якій в бюджеті величезна діра. Крім того, Україна веде громадянську війну, а в Києві регулярно відбуваються заворушення", — сказано у статті.

ТАСС

Агентство ТАСС зібрало коментарі щодо перемоги Джамали. Зокрема, видання бере коментар у зовсім немузичного експерта — першого заступника голови комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Франца Клінцевича.

За його словами, політика взяла верх над мистецтвом.

Наступного року "Євробачення" пройде в Києві, і організатори вилізуть зі шкіри, щоб максимально політизувати його, перетворивши у святкування демократії по-українськи,
— сказав Клінцевича.

Лента.ру

А от Лента.ру визнає, що пісня Джамали була дійсно кращою за композицію Лазарєва.

"Навіть якщо українська сторона і Європа, яка до неї примкнула, і справді вирішили музично вразити Росію, то треба зауважити, що вони вибрали ефектну композицію. А ось Росія при всьому своєму композиторському розмаху висунула пісню, запам'ятати яку взагалі неможливо. Запам'ятовується тільки, що під час її виконання Лазарєв ходив по стіні — і все", — пише Лента.ру.

Видання також називає боротьбу України та Росії за перемогу в конкурсі "музично-політичною".

Russia Today

У статті Russia Today автори дуже хотіли донести, що українці віддали Сергію Лазарєву найбільшу кількість голосів, хоча журі зовсім не оцінило його.

Видання також процитувало Лазарєва щодо перемоги України: "Ми з самого початку розуміли деякі "особливості", так би мовити, в ставленні до нас. Але приємно, що вдалося зломити якийсь негатив до російських учасникам, який був тут останні кілька років. Це всі знають, і мене попереджали, що останні два роки глядачі дуже негативно реагували на російських артистів, незважаючи на те, що вони виступали достойно. А в цьому році мене підтримувала аудиторія, за мене проголосувала Європа".

Life News

Пропагандистське видання Life News також висловилося про Євробачення. Перед фіналом конкурсу журналіст Михайло Бударагін опублікував статтю "Шантаж на три копійки".

Однак про музику там практично нічого не написано. Журналіст описує, що буде, якщо зникне Україна.

"Євробачення", яке дивляться домогосподарки Німеччини і Франції, Швеції і Данії, відсутність України не помітить. Якісь "інші рускі" раптом не заспівають — це, звичайно, дивно, але не більше того. Підемо трохи далі. Уявімо, що завтра на карті не буде України. Може, її завоюють кінні буряти, яких в Києві нарахували вже майже двадцять мільярдів. Може, особисто Володимир Путін прокрадеться до Верховної Ради і займе там всі крісла — він, на думку українців, може все,
— пише російський журналіст.

"Зникнення України, яка вся побудована на власній запаленій уяві війні з Росією, мало кого засмутить. У світі стане менше нелюдів, які нападають на мирний марш на честь перемоги над нацизмом — це, мабуть, якраз на краще", — пише Бударагін.

Нагадаємо, у фіналі пісенного конкурсу Євробачення перемогла українська співачка Джамала з піснею "1944". Друге місце зайняла Австралія, трійку лідерів замикає Росія.