Залишивши позаду Адель, Анну Кальві та ще 10 номінантів, співачка стала першою в історії дворазовою володаркою цієї нагороди. Першу вона отримала 10 років тому за альбом "Stories from the City, Stories from the Sea". Співачка згадує, у той час пережила не найприємніші моменти в житті.

“Хочу подякувати Вам за увагу до мого альбому. Насправді, для мене дуже добре бути тут, адже минулого разу, 10 років тому, коли я виграла, я спостерігала з готелю у Вашингтоні як горів Пентагон 11 вересня, тому я щаслива, що стою зараз тут. Я дуже довго писала цю платівку, вона дуже важлива для мене. Я хотіла зробити щось таке, що було б важливим для багатьох і те, що залишиться назавжди”, - сказала співачка PJ Harvey.

Платівка "Let England Shake" записана у церкві у графстві Дорсет. Окрім PJ Harvey, на альбомі можна почути її однофамільця Міка Харві, Джона Періша та продюсера Флуда.

Судді були єдиними у своєму рішенні щодо переможця та радо вручили PJ Harvey чек на 20 тис. фунтів.

“Було важко робити вибір, адже було так багато чудових виконавців. Проте щодо цього альбому ми вирішили одноголосно, він просто неймовірний. Він майже як фільм”, - сказав суддя Mercury Prize Корін Бейлі Рей.

Нагадаємо, у попередні роки лауреатами премії ставали Primal Scream, Portishead, Radiohead, Arctic Monkeys та Franz Ferdinand.