Зібрані композиції, а їх поки є 16, писали бійці на війні. Та ініціатори проекту переконують – це лише початок.

До створення альбому "Пісні війни" долучаться і відомі співаки. В дуеті із бійцями заспівають "Піккардійська терція", Павло Табаков, Фома з "Мандрів", Віктор Винник з гурту "Мері". І це ще не межа – переговори з зірками тривають. Зараз ініціатори проекту шукають спонсорів платівки.

Один з авторів майбутньої платівки, боєць 80-ї аеромобільної бригади Богдан Ковальчин, до війни працював на радіостанції і захоплювався музикою. Чоловік навіть не підозрював, що одного дня візьме до рук зброю і піде на фронт. Але саме там до нього і прийшла муза.

Це було 1 вересня, нас буквально в першу ніч в зоні АТО обстріляли. Доволі потужно нашу базу накрили смерчами. А в цей день був день народження доці. Їй виповнилося 2 рочки. Всі ці події стали поштовхом,
– розповів боєць.

З піснею в серці і на вустах боєць батальйону імені генерала Кульчицького Зіновій Медюх пройшов Революцію Гідності, а потім і війну. Його пісні завжди підіймали патріотичний дух побратимів і мешканців прифронтових сіл. Разом з однодумцями боєць дав більше півтисячі концертів у зоні АТО.

"А ті райони російськомовні в більшості. І тут приїжджають двоє бандерог. Ми наочно показували: ми не йдемо їсти москалів, ми не йдемо дітей розпинати. От прийшли з піснею. То їх коробило від пісні", – поділився боєць.

Боєць Зіновій розповідає, зараз воює піснею, адже це сильна зброя. "Я вже здав автомат. Я тепер снайпер. Б’ю в голову. Не в руку, не в ногу, а б’ю по голові. Бо там на сході треба з голів путінські дурниці вигнати", – сказав боєць.