Дитинство

Роберт Неста Марлі народився на Ямайці 6 лютого 1945 року. Його батько, британець за походженням, служив у морському флоті. На час знайомства із матір'ю Боба – 16-річною дівчиною Седеллою Букер, йому було 60 років.

Читайте також: Чому всесвітньо відомий Фредді Мерк'юрі почував себе самотнім

Невдовзі після народження хлопчика, його призвали в Британію, проте сім'ю разом із собою вивезти не дозволили. Впродовж свого свідомого життя Боб бачив свого батька лише двічі, той помер, коли йому виповнилося 10 років.


Боб Марлі в дитинстві

Створення гурту та світове визнання

Наприкінці 50-х років Марлі разом із матір'ю перебрався до столиці Ямайки – міста Кінгстон. Вони поселилися у бідному районі, де Боб познайомився з Невіллом Лівінгстоном за прізвиськом "Банні". Разом із ним Боб і почав робити свої перші кроки в музиці. У 1963 році за допомогою Джо Хігса, який навчав його вокалу, Боб організував свій гурт.


У 1963 році Марлі створив свій гурт

Їхня музика очолювала усі хіт-паради Ямайки, проте далі острова популярність не поширювалася. Так було впродовж дев'яти років, допоки міжнародна фірма Island Records не запропонувала підписати із ними контракт. Вже у 1973 році був організований їхній перший тур по США.

Справжня популярність прийшла після того, як відомий вже на той час виконавець Ерік Клептон записав свою версію пісні Марлі I Shot The Sheriff, яка стала світовим хітом.

Філософія пісень

Пісні "любові, миру та бунту", як називали їхню музику журналісти, користувалися великою популярністю у всіх верств населення. На Ямайці ж Боб Марлі став справжньою культовою фігурою. Публіка сприймала його виступи на політичну та релігійну тематику, як слова пророка. У своїх піснях він розповідав притчі – це були послання віри та своєрідні попередження і настанови.


На Ямайці Марлі був культовою фігурою

В його піснях часто прославлялася растафаріанська віра, вони розповідали про радість, біди та мрії всього людства. Марлі вважав усіх людей братами, незалежно від кольору їхньої шкіри.

Читайте також: Як Джон Леннон одною фразою підірвав популярність The Beatles

У 1976 році Марлі опинився втягнутим у конфлікт двох політичних сил на Ямайці. Для їхнього примирення прем'єр-міністр Ямайки Майкл Менлі, якого підтримував Марлі, вирішив організувати безкоштовний концерт під назвою Smile Jamaica. За два дні до події будинок Боба обстріляли невідомі. Співак отримав поранення в грудну клітку і руку.

Чи вдалось Бобу Марлі провести концерт примирення – дивіться у програмі.