Саме сучасні медіа допомогли оживити старовинні музичні інструменти, які мовчали упродовж кількох століть.

Читайте також: Шлях до визнання: найвідоміші люди, кар'єра яких почалася з невдач

Хоча інколи старовинним музичним інструментам просто неможливо відреставрувати та дати звук, адже деякі у них деталі попересихали, потріскалися і виготовити нові буде дуже складно.

Тому у музеї пішли іншим шляхом: встановили мультимедійний екран, за допомогою якого відвідувачі можуть почути ці інструменти з експозиції.

Суть інтерактивної програми полягає у тому, що кожен відвідувач лише одним доторком руки може запустити мелодію інструмента тієї чи іншої епохи паралельно із синхронним зображенням, появою у вікні знакової постаті тієї епохи, чи то композитора, чи постаті, яка впливала на музичну культуру,
– сказав заступник директора Інституту народознавства НАН України Андрій Клімашевський.

Оновлена експозиція – це ще й нагода крім традиційних музичних інструментів: арфи, скрипки, побачити й екзотику минулих епох. До прикладу, клавікорд або механічний орган чи флейтовий годинник.

Механічний орган минулих епох
Механічний орган минулих епох

Прекрасна дизайнерська робота почату 19 століття, так званий, механічний органчик. Принцип роботи: є валик, запрограмована мелодія, яка за допомогою валика зчитується доторканням до металевих пластин. І таким чином створюється мелодія. По суті, це прототип сучасного диску,
– пояснив Андрій Клімашевський.

Один валик у такому інструменті – це одна мелодія, тому у шафці ховали кілька інших для зміни музики. Доповнили експозицію ще й українськими народними інструментами. Зокрема додали відреставровані торбан, бандуру і кобзу. Також планують розширити спектр мандоліною. Мультимедійна музична експозиція уже доступна для відвідувачів.