З життя Олександр Ройтбурд пішов після низки скандалів, зокрема політичних. Він виступав проти лагідної українізації та заступався за російськомовних українців. Однак, як запевняють в Одеському художньому музеї, знав, що війна з росією неминуча.

Гаряча тема Софія Ротару згадала про війну в Україні у свій ювілей і повідомила, де перебуває

Як Олександра Ройтбурда згадують в Одеському художньому музеї

Команда музею зізналася, що дуже сумує за своїм керівником і зараз, під час війни, часто думає: "А що б у цій ситуації зробив Ройтбурд?" Однак наголошує, що за життя він зроби усе, аби українська культура була цілком протилежна "русскому міру".

Ройтбурд знав, що справжня війна з росією триває не перше століття, і рано чи пізно набуде максимально відкритої форми. Він роками докладав зусиль, аби коли цей момент настане, ми всі знали ціну собі та своїй країні. Щоб усі знали, що українці боронять не просто території, майно, родовища, а цілісний український світ: вольовий, багатоманітний, прекрасний,
– йдеться в дописі.

Колеги Ройтбурда згадують, що він сипав гострими жартами, не "директорськими" витівками й терпіти не міг, коли його називали Олександром Анатолійовичем – тільки Сашею.

"Сьогодні рік, як Ройтбурда немає поруч. Але залишився музей, який він колись побачив у своєму образі майбутнього, виростив, і який ми продовжуємо розбудовувати та зберігати. Залишилися сміливість мріяти і вміння любити, які він випромінював навколо себе. Віра, що український світ, в усіх його проявах, встоїть", – написали у фейсбуці.

Що відомо про смерть Олександра Ройтбурда

  • Художник помер 8 серпня 2021 року на 60-му році життя. Причиною його смерті став COVID-19 та хронічні захворювання. Він хотів вакцинуватися, але не встиг, бо захворів.
  • Прощання з Ройтбурдом відбулося 11 серпня у будівлі Одеського художнього музею, а поховали митця на Єврейському кладовищі в Одесі.