Чиновники кажуть - далі жити було неможливо, набережна ледь не перетворилися на бродячий цирк.

"Набережна, де виступають наші музиканти, це обличчя нашого міста, щоб воно було симпатичним і подобалося перш за все тим людям, які живуть в цьому місті, і щоб їм не було соромно за цю особу перед тими людьми, які до нас приїжджають", - каже заступник міського голови Ялти Олена Юрченко.

Для музикантів чітко визначили місця та час для вуличних концертів. Місць всього дев’ять, а бажаючих в п’ятеро більше, тож грати будуть по черзі. Наприклад, біля каплички дозволено стояли лише симфонічним колективам, а от біля гастроному можна грати й на гітарі й на акордеоні.

Володимир Овсяніков, акордеоніст з консерваторською освітою, вже 8 років грає на вулиці. Навіть гімн для Ялти вигадав. Каже, приходить задля спортивного інтересу.

"Мені подобається грати, це моя професія, якщо я не гратиму, то забуду взагалі все. Це як спортсмени повинні тренуватися, так і в мистецтві. Навіть не заради грошей виходиш, а щоб програти програму, щоб не забути її", - каже акордеоніст Володимир Овсяніков.

Втім, більшість музикантів визнають - грають на вулиці через брак грошей. Серед них чимало співробітників оркестрів, філармоній та вчителі музики.

"Ми грали і для Кучми, і для Януковича вже три рази грали, для Ху Цзіньтао на їх зустрічі з Януковичем", - каже керівник квартету Юрій Піксанов.

За кілька десятків метрів від квартету новачок. 10-річний Ернест про правила гри на набережній й не чув. Каже - заробляє на усілякі маленькі радощі.

Одним з основних правил для вуличних музик став рівень звуку. Якщо потрібно використовувати посилювач, то лише не більше 50 децибел. Для естрадного колективу місцевих пенсіонерів посилювач й не потрібен. Курортників приманюють яскравими костюмами та екзотичними піснями.

"Костюм давно я зробив спеціально для виступів циганських, латиноамериканських, тому я і виступаю давно", - каже артист Василь Коломийцев.

Чиновники запевняють, в репертуарі артистів обмежувати не будуть. Просять лише обійтися без непристойних слів та алкоголю для хоробрості.