Про це йдеться на сайті телекомпанії.

"Національна суспільна телерадіокомпанія України як мовник-організатор Євробачення-2017 доклала всіх зусиль, щоб міжнародний пісенний конкурс у Києві пройшов успішно. Якість організації Євробачення-2017 високо оцінили не лише делегації країн-учасниць та глядачі шоу, а й Європейська мовна спілка, про що повідомила ПАТ "НСТУ" в своєму офіційному листі. Попри це Європейська мовна спілка заявила, що розглядає можливість санкцій проти ПАТ "НСТУ" за те, що мовник-організатор не зміг забезпечити участь співачки з Російської Федерації Юлії Самойлової у конкурсі", – зазначається у повідомленні.

Читайте також: Євробачення без Самойлової: названо суму штрафу для України

Крім того у Національній суспільній телекомпанії зауважили, що рішення про заборону в’їзду на територію України Юлії Самойлової терміном на три роки ухвалила СБУ у зв’язку з доведеним фактом незаконного в’їзду співачки на територію окупованого Криму.

У зв’язку з цим НСТУ повідомляє, що неухильно дотримується законодавства України, виконує рішення уповноважених органів влади і не вбачає можливим порушувати закони держави під жодним приводом. Євробачення як і будь-який інший міжнародний конкурс не може стати винятком і виправданням для порушення законів країн-учасниць конкурсу,
– додали у прес-службі НСТУ.

Також наголошується, що суспільний мовник не є органом, що контролює кордони чи таким, що впливає на законодавство України, а питання правил перетину кордонів та відповідних санкцій за їхнє недотримання не лежить у площині відповідальності Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Читайте також: Самойлова таки виступить за Росію на Євробаченні-2018: співачка боїться "незрозумілих ситуацій"

"З огляду на вищевикладене, санкції проти НСТУ є необґрунтованими. НСТУ оскаржуватиме такі санкції згідно з правил, що діють в Європейській мовній спілці та Статуту ЄМС", – резюмують представники Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Нагадаємо, Юлія Самойлова повинна була представляти Росію на Євробаченні-2017, проте співачці заборонили в’їзд на територію України через те, що вона виступала в окупованому Криму.

Уранці 29 червня генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія повідомив, що на них все ж чекають санкції з боку ЄМС за "незабезпечення участі в Євробаченні 2017 учасниці від РФ Юлії Самойлової".