Масштаб цієї події можна по-справжньому усвідомити, коли глянути на попередніх гостей Джулса: Hozier, Adele, Coldplay та U2. І що найбільш приємно, аудиторія цього шоу – десятки мільйонів людей по всьому світу – Великобританія, Німеччина, Австралія та Іспанія.

Хоча для всіх зазначених країн ім'я "ДахаБраха" не нове. Починаючи з 2008 вони постійно у роз'їздах. Спочатку їх запрошували переважно на етнофестивалі, а в останні роки це найгучніші івенти сучасної музики, як от Сігет. Після Євромайдану і подій на сході України почали возити й український прапор, щоб ще раз підкреслити свою національність.

Майже всі пісні – автентичні. Зібрані під час власних фольклорних експедицій або віднайдені в етнологічних збірках. І трохи доповнені сучасним аранжуванням. Свій жанр називають етно-хаосом – така собі анархічна інтерпретація народної музики. Вокал посилюють ще й 14 інструментами: українськими – гуцульський барабан, дитячі гармоніки, та екзотичними – індійська табла, буддійський гонг і австралійська діджеріда. Їх, до речі, теж привозять із фестивалів.

Рецензії на їхні виступи можна знайти у провідних виданнях світу. The Washington Post написала: "Перш ніж ви почуєте їхню музику, вас вразять їхні шапки. А от музика просто зачаровує". Guardian вказав, що своєю музикою "ДахаБраха" ніби резюмує той хаос та надію, що панує зараз на нашій батьківщині.

Наприкінці минулого року музичні експерти склали рейтинг українських музикантів, так от "ДахаБраха" перемогла в номінації Посол року, як головний український гастролер за кордоном, обійшовши навіть Океан Ельзи.

Читайте також: Хто з українців отримував премію "Оскар"