Однак довго ламати голову чому цьому пройдисвіту дозволено навіть закурити на сцені не прийшлось. Впоравшись із непростим завданням, присутні впізнали у загадковій постаті епатажну Леді Гагу. Однак це трапилося лише після того, як зірка заспівала під музичний акомпанемент - в момент зала загриміла бурхливими оваціями. Знаменитість таким чином познайомила світ із своїм альтер-его Джо Калдероном.

Слідом за несподіваним відкриттям вечора розпочалась церемонія нагородження. Цьогоріч однією з головних переможниць події стала Брітні Спірс. Співачка отримала нагороду за краще "поп-відео", а також з рук вже відомого Джо їй вручили почесну премією за видатні професійні досягнення. Зі сцени обоє оголосили про вихід ще однієї діви Бейонсе.

На початку вечора аренбі зірка зробила гучну заяву про вагітність, тож після виступу не соромлячись погладжувала свій злегка опуклий животик. Спостерігаючи за дружиною під концертним майданчиком божеволів від щастя майбутній татусь Джей-Зі.

Безперечною фавориткою MTV VMA стала Кеті Перрі. Будучи номінованою у 9 категоріях зірці вдалось перемогти у трьох включаючи головну - "Відео року". Цей приз співачці дістався за композицію "Firework". Крім цього виконавиці вручили "космонавта" за кращий спільний проект і візуальні ефекти - йдеться про дует знаменитості із репером Каньє Вестом і їхнє дітище "E.T."

Не залишили без нагороди і Леді Гагу, яка забрала додому статуетку за "краще жіноче відео" та "месседж" у кліпі "Born This Way", який став своєрідним гімном сексуальних меншин. Серед чоловіків головну премію здобув Джастін Бібер. Три нагороди телеканал MTV вручив також британській зірці Адель. Харизматична знаменитість подякувавши виконала на сцені один із власних хітів "Someone Like You".

Окрім згаданих знаменитостей "Космонавти" дісталися також Нікі Мінаж, Тайлеру "Творцю", та гурту Foo Fighters. Під завісу вечора відомі музиканти, як і планувалося вшанували пам'ять Емі Вайнхаус. Виконати найвідоміші хіти покійної соул-діви на сцену серед інших піднімалися Тоні Беннет та Бруно Марс.