Про це повідомив народний депутат Антон Геращенко.

"На наступний день, після блискучого тріумфу Джамали на Євробаченні, мені почали телефонувати журналісти російських ЗМІ і питати: "Чи всі російські артисти можуть приїхати в Україну на фінал Євробачення? А як бути тим, хто є в списку санкцій". Я відповів, що Україна — це суверенна, незалежна держава, що стала жертвою путінської агресії. Ми маємо право на своїй землі, встановлювати право, кого з російських артистів пустити на нашу територію, а кого ні", — написав Геращенко у Facebook.

За його словами, якщо раптом Росія вирішить надіслати до Києва на Євробачення Чичеріну або Кобзона, "то ми їх не пустимо в Україну".

Не пустимо, тому, що вони перебувають у нас в stop list для осіб, що представляють загрозу інформаційній безпеці України. Таких "діячів" там на сьогодні 83. Але думаю, що його треба збільшувати, так як з моменту його затвердження в грудні 2015 вже багато часу пройшло,
— написав нардеп.

Водночас Геращенко зазначив, що в Україні з радістю зустрінуть російських співаків, які публічно не визнали анексію Криму.

"Інша справа, якщо пропагандистська машина Кремля не завадить російським громадянам вибрати на конкурс Євробачення в Києві Сергія Лазарєва, який публічно не визнає окупації Криму. Ми його зустрінемо з розпростертими обіймами! Такий же теплий прийом чекає Андрія Макаревича, Сергія Шнура і сотні інших артистів російської естради, які зберегли свою честь і совість не дивлячись ні на що", — наголосив Геращенко.

На следующий день, после блестящего триумфа Джамалы на Евровидении, мне стали звонить журналисты российских СМИ и спраши...

Опубліковано Антоном Геращенком 18 травня 2016 р.

Нагадаємо, раніше російський співак і депутат Держдуми Йосип Кобзон заявив, що готовий представляти Росію на наступному Євробаченні, якщо Київ зніме з нього санкції.