Попри те, що конкурс "Нова хвиля 2017" позиціонує себе, як міжнародний, участь у ньому візьмуть лише 15 конкурсантів. П'ятеро конкурсантів представляють Росію.

Читайте також: Ще одна українська співачка працевлаштувалась в Росії

В конкурсі беруть участь представники Вірменії, Румунії, Узбекистану, України, Казахстану, Швеції, В'єтнаму, Молдови та Росії. Така кількість країн-учасників є найменшою з 2002 року, коли провели перший фестиваль.

Кількість країн-учасниць "Нової Хвилі" продовжує падати. У 2016 році було представлено 12 країн, в 2014 – 13. Цього ж року, лише 10 країн – це найменший показник для фестивалю.

Співак ISAAK (Артем Іванов) народився в Черкасах і став відомим як випускник російської "Фабрики зірок-7", продюсером якої був Костянтин Меладзе. Після шоу він став учасником квартету "Інь-Ян". Наразі співак живе в Москві. Офіційно Україна його не делегувала на конкурс.

Окрім конкурсанта, на фестивалі виступили й інші українські зірки: Ані Лорак, Таїсія Повалій і Світлана Лобода. Співачки виступили в рамках фестивалю, а також відвідали неофіційні заходи після нього.