Відчути атмосферу фестивалю зібралося понад двісті людей. Саме тут, у Бродах, народився видатний письменник Йозеф Рот. Цього року його подвійний ювілей — 125 років від народження та 80 років по смерті.

ЦІкаво: В Instagram з'явилась сторінка Тараса Шевченка: цікаві фото та відео

Головна подія програми – третя симфонія Kaddish видатного американського композитора Леонарда Бернстайна. Понад годину її виконував оркестр "Інсо.Львів" та духова капела "Дударик".

Дивіться відео: виконання симфонії Kaddish

У симфонії використані канонічні тексти стародавніх єврейських молитов. Це реакція композитора на події Голокосту. Саме їх читає швейцарсько-австрійська актриса Сунні Меллез.

Також скрипковий перформанс спеціально для фестивалю показав зірковий митець з Америки Абраам Броди.

Місце концерту обрали невипадково, адже в часи Другої світової війни – це була одна з найбільших синагог у Східній Європі.

Що відомо про Йозефа Рота? Йозеф Рот – один із найвидатніших австрійських письменників XX століття. Народився і виріс він у місті Броди на Львівщині в єврейській родині. Рот за якихось 15 років написав 16 романів, багато оповідань, репортажів, судових звітів і рецензій.

Ще у бродівській гімназії Рот вивчив українську мову, яку він використовував і в німецькомовних творах. Так, "Марш Радецького" має кілька українських персонажів, а українські села там описано з глибокою любов'ю – Рот навіть використовує кілька цитат українською мовою.