Винуватці прибули на свято з запізненням та по червоній доріжці, підкріпившись підтримкою мам. І так хвилювалися, що один заговорив українською.

“Я можу по-українськи сказати, я завжди з вашим міністром культури балакаю українською...Це дуже приємно”, - каже володар "зірки" на Хрещатику Ігор Крутой.

“Мені здається, що після цієї події буде менше людей в Інтернеті, які будуть писати про мене різні противні речі”, - каже володарка "зірки" на Хрещатику Таїсія Повалій.

Усього на зірки на Хрещатику претендували 14 митців та артистів. З них майже всі - українці з високими заслугами. Чому обрали російського композитора, у Мінкультури, за підтримки якого проходив захід, не знають. Та пояснюють - впливу на вибір не мали і кожен зі списку був гідним отримати свою зірку.

“Тут кого не візьми усі достойні, і Ані, і Міка Ньютон, і Лариса Доліна, і Таїсія...В академічній раді жде кожен з них голосує -я думаю все саме так - тому хай перемагає найдостойніший, а ми закладемо зірку і відмітимо це чудове починання”, - каже міністр культури України Михайло Кулиняк.

Членами цієї вищою академічної ради є відомі "кролики" - Володимир Мойсеєнко та Данилець. Кажуть - усі голосували прозоро, відтак жодних реверансів у бік східного сусіда чи політизації рішень ради не було.

“Більшість голосів визначились в бік Таїсії та Ігоря Крутого. Народ турбує, що перемогла українська співачка, та російський композитор? Та який він російський, він Гайворона Кіровоградської області”, - розповідають володарі "зірок" у 2010 році В.Мойсеєнко та В.Данилець.

Всього тепер на Хрещатику 16 зірок. Більшість - у сфері культури. Продюсери акції "Зірка України" обіцяють - наступного року під ногами у киян засвітять нові, тепер вже спортивні зірки.

“Вирішили розглядати кандидатури спортсменів. Бо ви бачите, у нас лише спорт і мистецтво, нема політики, нічого більше немає.. Можна сказати, що і Клички і Шевченко будуть в списку номінантів і у них є великі шанси, вони відомі. Клички б’ються, Шевченко забиває голи – тому, я думаю, є шанси”, - каже продюсер акції "Зірка України" Валерій Куцевалов.

Головне - що людям вибір до душі, кажуть організатори. І як показало опитування - вибір Вищої академічної ради сподобався пересічним киянам.

Зазначимо, акцію "Зірки України" розпочато 2001 року на честь видатних людей країни. Першою на Алеї зійшла зоря Василя Зінкевича. Сьогодні тут увіковічені імена Софії Ротару, Сергія Бубки, Богдана Ступки, Ади Роговцевої, Олега Блохіна та інших видатних діячів України.