Зала зустрічає оркестр стоячи. З першими акордами лунає гімн України. Масштабний тур став продовженням проекту "Майдану єднання", присвячений 25-й річниці дипломатичних відносин між США та Україною.

"Музика єднає культури. Музика – це універсальна мова, яка об'єднує людей. Під час нашого туру Україною я хотів досягнути саме цієї мети", – розповів музикант оркестру військово-повітряних сил США Джеймс Хаббарт.

Читайте також: Вперше за 12 років у Києві пройшов Віденський бал

Спеціально для цього туру диригент Джеймс Хаббард попросив американського композитора Чарльза Букера написати унікальну композицію. Вона поєднує два гімни – український та американський.

Учасників оркестру називають музичними послами Америки. Джаз-бенд грає голлівудський та бродвейський репертуар, джазові імпровізації та марші. Під час концерту в Україні лунали кращі твори Глена Міллера, засновника бенду, Луї Амстронга та Арті Шоу. Не обійшлось без імпровізацій та творчих експериментів.

Україна та Америка мають спільне коріння з джазом. Ми знайдемо можливість повертатися сюди, щоб навчатися новому. Ви дуже люблячий народ, нас надихає ваша доброта та любов,
– додав Джеймс Хаббарт.

Зазначимо, що оркестр ВПС США був заснований у 1943 році і за час свого існування встиг дати понад 20 тисяч концертів в різних країнах світу. Грає 47 музикантів, 30 з них були на столичній сцені. До туру запросили першого контратенора України Юрія Міненка. З американськими колегами вони познайомилися рік тому на Майдані Незалежності.

Читайте також: Україною гастролює оркестр військово-повітряних сил США

Оркестр відвідав 7 міст України. Виступали в Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі, Дніпрі, Харкові та Одесі. В Києві вони завершують свій тур. Пообіцяли наступного року приїхати з новими творами.