Про це вони заявили у четвер, 28 січня, на прес-конференції у Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

На сьогодні вся російська медіапродукція несе елемент пропаганди: або звеличування російських військ, або ідеї "русского міра". Стратегія заборони окремих акторів чи фільмів виявилася недостатньо ефективною. Ми вважаємо, що треба заборонити будь-який інтелектуальний продукт з Росії,
— заявив лідер гурту "Kozak System" Іван Леньо.

За його словами, продаж російської медіапродукції не лише приносить прибуток Росії, а й пригнічує виробництво вітчизняного продукту.

"Ми вимагаємо від президента в інтересах національної безпеки заборонити будь-який імпорт відео- і аудіопродукції з РФ, а також заборонити трансляцію такої продукції в українському теле- і радіоефірі", — наголосив Леньо.

Нам потрібні не тільки такі різкі заборони. Нам потрібна глибока програма детоксикації суспільства, виведення оцієї імперської отрути із кожного робочого місця,
— каже український письменник, член експертної ради при Держкіно Віталій Капранов.

Звернення до президента підписали, зокрема, лідер гурту "Воплі Відоплясова" Олег Скрипка, лідер "Кому Вниз" Андрій Середа, Сергій Фоменко (гурт "Мандри"), учасниця гурту "Українських Барв" Оксана Стебельська, письменники брати Капранови, казкар Сашко Лірник.

До слова, глава уряду Арсеній Яценюк дав доручення низці міністрів розглянути пропозицію народного депутата Остапа Семерака про заборону ввезення на територію України книг, надрукованих у Росії.