Під парламентом концерт гуртів не для розваги, а на підтримку законопроекту, який дасть українській пісні більше ефірного простору. Лідер гурту "Mad Heads" Вадим Красноокий свій голос віддає за квоти. Але на кнопки тиснуть ті хто в залі.

Багато українських прагматичних музикантів, які хочуть досягти успіху тут, в Україні, слухають те, що відбувається в ефірі і розуміють, що українська мова не вітається, і роблять російською. Тому, по факту, українських пісень могло би бути в рази більше, аніж є зараз,
— переконаний Вадим Красноокий.

Український шоу-бізнес питання квот обговорює вже не перший рік. А на окремих радіостанціях запевняють, що змушені крутити російськомовну музику майже стовідсотково, бо української якісної немає.

Державне регулювання кількості українських пісень — це швидкий шлях до розвитку, вважають захисники ідеї. Тим більше, що перехід пропонується безболісний. У перший рік дії закону лише 25% ефірного часу належатиме україномовним виконавцям. На другий рік — 30%, на третій — 35%.

"Це є великий відсоток, і для того, щоб ця кількість переросла в якість, треба було дати трохи більше часу, і щоб ми розганялися як великий паровоз, щоб дійти до крейсерської швидкості", — запевняє програмний директор радіостанції "Люкс ФМ" Євген Фешак.

Це вдихне у музичну індустрію нове життя. Молодим і талановитим виконавцям буде простіше потрапити у ефір. Виграє у підсумку — слухач.

"З моєї точки зору має бути чітко зрозуміла квота української мовою для всіх радіостанцій. Можливо за таким дуже невеличким винятком тих, які не мають пісень взагалі. І це прописано у першому законопроекті. Ми це робимо для того, щоб стимулювати українську музику, музикантів, компанії, які займаються звукозаписом", — розповіла народний депутат України Вікторія Сюмар.

Ну а поки що ефір покладається на російськомовні та західні хіти. Хоча запит на українську музику — величезний. Повні концертні зали і стадіони на виступах україномовних виконавців — тому свідчення. Та без ефірного звучання — ця музика не для всієї країни.

"У нас ніколи не було таких грошей. Усе це треба стимулювати. А хто ж візьметься робити музику, яку на радіо не крутять?", — підсумовує Вадим Красноокий.

Депутати не наважились зробити вибір на користь україномовної пісні. На словах всі вболівають за неї, люблять українські пісні і навіть відвідують концерти. На ділі — залишаються байдужими.