Активна політична позиція
У 90-х для Вакарчука відкрилися двері не лише у світ музики, а й у світ політики. У 1999 році вирішив підтримати передвиборчу кампанію тодішнього Президента України Леоніда Кучми, який балотувався на другий термін. Згодом, у 2004 року музикант став активним учасником Помаранчевої революції, виступаючи за опозиційного лідера Віктора Ющенка.
Читайте також: Вакарчук назвав речі, що очікують на Україну у найближчі 20 років
Через два роки Вакарчук опинився в українському парламенті, ставши народним обранцем від блоку "Наша Україна – Народна самооборона". Депутатських повноважень набув восени 2007 року, тоді ж став членом Комітету ВР із питань свободи слова та інформації, але у Верховній Раді затримався ненадовго. У зв'язку з напруженим графіком достроково склав мандат у 2008 році.
На політичній арені Вакарчук знову з'явився у 2013 році. Після силового розгону мирних протестувальників на Майдані у Києві співак включився в революційне життя. Того ж року 14 грудня відбулося масштабне дійство: "Океан Ельзи" дав великий концерт у своєму золотому складі, зібравши у центрі столиці близько 100 тисяч українців.
Після подій Революції Гідності Вакарчук кардинально змінив своє ставлення до Росії, зупинивши гастролі "Океану Ельзи" в цій країні. Натомість почав їздити у прифронтові міста на схід і давати концерти для українських бійців. Неодноразово закликав до проведення європейських реформ в Україні, зокрема, створення Антикорупційного суду та ринку землі.
Рівень довіри
Я прожив свої 42 роки так, що мене можна навіть потенційно включити у президентські рейтинги,
– зазначав Вакарчук у своєму нещодавньому відеозверненні.
У рейтинги він, власне, і потрапив. Кумир мільйонів українців має непогані шанси стати президентом. Так, за квітневими даними соціологічної групи "Рейтинг", на виборах-2019 його б підтримали 7,3% виборців. Це стільки ж, як у чинного глави держави Петра Порошенка. А за рівнем довіри він взагалі обігнав усіх потенційних кандидатів. Так, Вакарчуку довіряють 33% опитаних, дещо менший результат лише в шоумена Володимира Зеленського, якому довіряють 32% громадян. На думку деяких експертів, Вакарчук є ідеальним претендентом у президенти для тих, хто не хоче голосувати за "старі обличчя", що і зумовлює таку шалену підтримку. Але сам Вакарчук поки навіть офіційно не заявляв про свою участь у виборчих перегонах наступного року. Водночас музикант постійно підкидає публіці неоднозначні натяки.
Читайте також: Вакарчук звернувся із проханням до українців
Тим часом популярність Вакарчука-кандидата у президенти зростає не лише серед населення, а й серед політичної еліти країни. До прикладу, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм обмовився, що готовий підтримати Вакарчука на виборах-2019 у разі, якщо той стане єдиним кандидатом від такий політичних сил, як "Самопоміч", "ДемАльянс" та "Сили людей".
То кандидат чи музикант?
Вибір йти чи не йти в політику – дуже непростий. Та це особистий вибір кожного,
– писав Вакарчук для Радіо Свобода.
Що ж він обере – політику чи музику? Невдовзі дізнаємося.
Політична діяльність Святослава Вакарчука: дивіться відео