Проведення фестивалю спрямоване на зближення культурних зв’язків України та Північно-Балтійських країн через спільні мистецькі заходи в рамках фестивалю мистецтв "Діалоги культур".

Ми не завжди можемо зазирнути у власну душу, часто-густо вкриту попелом сірих буднів. А вона потребує очищення й оновлення, що дарують нам музика і поезія,
– каже Євгенія Басалаєва.

На відкритті концерту "Українсько-латвійський діалог" прозвучить музика латвійських та українських композиторів у виконанні народної артистки України Євгенії Басалаєвої (фортепіано), народної артистки Ірини Калиновської (орган), Київського камерного ансамблю "Контрасти Київ-Класік" (керівник Євгенія Басалаєва), ансамблю ударних інструментів "АРС Нова" під керівництвом заслуженого артиста України Георгія Черненка.

У І відділі "Мандрівкою фортепіанної мініатюри" прозвучать мініатюри кінця ХІХ та початку ХХ століття латвійських композиторів Язепса Вітолса, Яніса Мединьша (до 50-річчя від дня смерті) та українських композиторів, пов’язаних з пам’ятними датами – Федіра Якименка (до 140-річчя від дня народження), Віктора Косенка (до 120-річчя від дня народження), Миколи Колесси (до 10-річчя від дня смерті).

У ІІ відділі прозвучать твори латвійських композиторів: "Фантазія" для органа Альфреда Калниньша та прем’єрне виконання в Україні концерту для органа та фортепіано "Concerto innocento" Маргерса Заріньша. Присвятою Латвії буде виконаний ноктюрн "Омріяні зорі" для фортепіано та органа сучасного українського композитора Віталія Годзяцького.

Читайте також: Нищук розповів, які радикальні зміни чекають на українську культуру