Справжнє ім'я найзнаменитішої білявки планети – Норма Джин Бейкер. Попри важке дитинство в прийомних родинах та швидке заміжжя у 15 років, вона зуміла самотужки вибитись в люди та втілити у життя власну американську мрію.

Першим красуню помітив фотограф Девід Коновер. Він саме шукав американськими заводами моделей для пропагандистських фото, що мали підтримувати бойовий дух солдатів. Невдовзі обличчя Норми заполонило десятки журнальних обкладинок. До речі, саме вона прикрасила і перший випуск журналу "Плейбой".

А далі почалось кіно. Норма обрала собі псевдонім Мерилін Монро. Він поєднав прізвище її бабусі та ім’я бродвейської діви Мерилін Міллер. Славу новоспеченій зірці принесла одразу ж перша стрічка – "Асфальтові джунглі". Пустотлива блондинка так сподобалася глядачам і критикам, що з того часу у неї вже не було проблем з пропозиціями. "В джазі тільки дівчата", "Як вийти заміж за мільйонера" та "Неприкаяні" – це лиш коротенький перелік стрічок, в яких засвітилась знаменита кінодіва.

Дивіться також: Рідкісні знімки Мерилін Монро

Популярності акторці додавали численні скандали пікантного характеру, починаючи від фото у стилі ню – і закінчуючи романом із президентом Дж. Кеннеді.

Разом зі славою до Мерилін прийшло й розчарування. Вона мріяла про драматичні ролі, а її хотіли бачити лише життєрадісною кокеткою. Масла у вогонь додавало невдале особисте життя – жоден із трьох офіційних чоловіків не прожив із нею довше 5 років. Та найбільше зірку лякала старість.

5 серпня 1962 р. Мерилін Монро знайшли мертвою у власному домі в Лос-Анджелесі. В руці вона тримала телефонну слухавку, а поруч лежала порожня пляшка з під ліків. Коронер констатував – Монро померла від передозування снодійним. Досі існує багато різноманітних версій обставин смерті актриси: від офіційної, тобто самогубства – і до домислів про убивство. І усі вони мають право на життя, адже передсмертної записки Мерилін так і не залишила.