Чи вплинули батьки на вибір Джамали стати співачкою?

Варто наголосити, що батьки Джамали – музиканти: мати викладала у музичній школі, а батько за освітою диригент.

Читайте також: Джамала показала зворушливі фото із 1-річним сином

– Так (вони вплинули на її музичний вибір, – 24). В мене дуже академічні батьки. Мій тато слухав фольклорну музику, але він консервативний в тому, що не приймає фольклору в сучасному звучанні. І це для мене була боротьба.


Джамала з батьком

– Був такий фестиваль в Донецьку, який називався "Донецький джаз", куди я поїхала в 16 років і заспівала "Павочка ходя". Це був такий джаз-рок. Там було таке... ми таке зробили! Саксофон, фагот, барабани, бас! І коли він (тато Джамали, – 24) це почув, він сказав що "ну так". Батько постійно критикує мої, наприклад, кримськотатарські обробки.

– Була історія в батьківському кафе, коли вже всі працівники закладу, всі туристи пішли, то можна було шось для себе співати. І от після дванадцятої ночі ми співали, зокрема, якісь там кримськотатарські пісні.

Архівне сімейне відео Джамали:

Батьки з дитинства привчали співачку до заробітку

– Так, нас з дитинства привчали працювати. Батько давав нам гроші, звичайно, але на дорогу чи на їжу. А коли ми хотіли якісь черевички чи сукню, то це було крутою мотивацією, щоб заробляти влітку.

– Я знала, що я не працюю в ресторані голосом. Це важлива така річ. Коли артист заробляє гроші в ресторані співом, він начебто стирається. Ти співаєш 100-150 пісень, каверів щодня і щоночі. Це не може тебе не стерти.

Чи співала Джамала в ресторанах?

– Я свідомо казала своїй сестрі, що я піду в "МакДональдс", буду заробляти 20 баксів, але я ніколи не піду в співати ресторан. Проте один досвід таки був, начебто, в джазовому ресторані. Я чула, як виделки брязкали.

– Тоді я намагалася зануритись в свою музику, щоб не чути цього і починала співати голосніше. Але до мене підійшов менеджер і сказав: "Знаєте, в нас тут треба співати тихіше. В нас тут лаундж". Потім люди, які сиділи біля сцени, перестали їсти. І от все, більше я не працювала в ресторанах.

Повний випуск програми 24 каналу "Теорія великого виклику" з Джамалою – читайте тут.

Дивіться відео інтерв'ю з Джамалою: