І все через те, що Макаревич і "Ко" не бояться говорити правду.

Згадаймо разом найкращі пісні легенд року, за які їх так люблять, цінують, а дехто і різко засуджує.

Марионетки

Пісня написана у далекому 1977 році. На архівному відео, у перерві між піснею, юний Макаревич роздумує про труднощі існування самостійного "ансамблю". Він, зокрема, пригадує, як їх періодично виганяли з клубів, позбавляючи можливості творити і ділитись цією творчістю.

Кукол дергают за нитки,
На лице у них улыбки,
И играет клоун на трубе.
И в процессе представленья
Создается впечатленье.
Что куклы пляшут сами по себе.

Інтерес до музики "Машини времени" не зникає і нині, а поціновувачі зазначають, що тексти Макаравича зараз, як ніколи, актуальні.

Ветер надежды

Цю пісню музиканти створили у 1979. Тоді, зовсім юні хлопці вже були розчаровані і зневірені у майбутньому.

Шелестит до звона в ушах,
Как шагать еще быстpее, и какими нам быть,
Hо мы никак не pешимся на главный шаг,
Я боюсь, что мы pазучились ходить.

Але все ж бачили ту смужку світла і відчували той "вітер надії":

Hо когда, наконец, я закpываю глаза,
Я отчетливо вижу полоску света,
Там, где Ветеp Hадежды наполнит мои паpуса.

Поворот

Пісня створена також у 1979 і стала не лише однією з найпопулярніших пісень гурту, а й всього російського року. У ті часи "Поворот" входила в єдиний тоді офіційний хіт-парад "Звуковой дорожки" газети "Московский комсомолец" і протягом 7 місяців поспіль його очолювала.

Як пізніше зізнався сам Макаревич, текст пісні він написав за одним кухлем пива.

Пока горит свеча

Пісня написана в 1980 році, але не втрачає популярності та актуальності і нині. До речі, на офіційному youtube-каналі можна побачити цікаві коментарі біля відео пісні.

Нам сподобався цей:

"О Боже, під ці пісні пройшло все моє життя. Знаю, все, що з мене вийшло, — це його робота. Він зліпив з мене патріота України. Просто він завжди говорив правду. Дякую, Андрію", — прокоментував кліп шанувальник.

Однажды мир прогнётся под нас

Щодо цієї пісні, то коментарі тут просто зайві – це однин з найвідоміших хітів гурту. Додамо тільки, що ця пісня включена до переліку "100 найкращих пісень російського року в XX столітті". А ще цікаво, що її текст у Росії використовують "у педагогічних цілях".

Моя страна сошла с ума

Ця авторська пісня Андрія Макаревича – реакція на події на українському Донбасі. Назва пісні говорить сама за себе. Додамо, що на музиканта обрушився шквал критики щодо активної громадської позиції – він підтримує російську опозицію і різко засуджує політику Путіна, зокрема, й війну на Донбасі. За це музиканта вже називають "фашистом", "зрадником" і "другом хунти".

Разговор с соотечественником

Ще одна пісня Макаревича, як реакція на політику Путіна щодо України. У лірично-іронічній формі Макаревич спілкується з співвітчизниками про анексію Криму. Він запитує росіян, що їм там не вистачало.

"Только-только спокойно зажили в стране, как страны показалось нам мало. И теперь я в говне, ты в говне, все в говне. Ну чего тебе, брат, не хватало?", — співає Макаревич.