Відповідний допис з’явився на його сторінці у Facebook.

Читайте також: Треба "вирубати" під три чорти електрику в Росії, – Макаревич про блокування Telegram

"А знаєте, чому вони з’їхали з глузду? Звідки вся ця кора дуба, глід, марганцівка? День у день вони ставили над нами експерименти щодо заборон, і це не викликало ніякої реакції", – підкреслив митець.

Заважимо, що таким чином Макаревич відреагував на нещодавню пропозицію заступника голови Держдуми Петра Толстого лікуватися не американськими ліками, закупівля яких може бути забороненою законопроектом про відповідні санкції, а корою дуба та настоянкою глоду.

"Були штуки і веселіше "телеграму-інстаграму" – "закон Діми Яковлєва", до прикладу. І що? Три гнилих інтелігенти спробували щось в’якнути. І все. І у них зірвало дах від повної вседозволеності. Тому що громадянам загалом на все на**ати. Завтра придумають закон, щоб через одного самим в печі стрибати – побіжимо дрова збирати", – додав музикант.

Нагадаємо, нещодавно Андрій Макаревич також заявив про те, що з росіянами в останні роки відбувається щось жахливе, а російська влада відкрила "якийсь двадцять п'ятий кадр, який реально перетворює людей на злісних дебілів.

Що таке "закон Діми Яковлєва"? Названо на честь дворічного російського хлопчика, якого приймний батько-американець нібито залишив на 9 годин у закритому автомобілі під час 32-градусної спеки, внаслідок чого, як стверджує російська пропаганда, дитина загинула. Цей закон у Росії було ухвалено у грудні 2012 року як відповідь на "акт Магністького" (закон США та низки інших країн, що містить перелік російських чиновників, причетних до шахрайств, переслідувань і порушень прав людини).

Спершу документ поширювався лише на громадян США, щоправда згодом внесли поправку, в результаті якої під санкції потрапили й громадяни інших країн – мовиться про тих осіб, які порушили права росіян чи були причетними до злочини щодо них. Закон передбачає складання списку таких людей: їм заборонено в'їзд до Росії та діяльність підконтрольних їм юридичних осіб на території РФ буде припинено.

Крім заборони на усиновлення російських дітей в США, "закон Діми Яковлєва" запровадив норму про закриття агентств з підбору дітей і денонсував російсько-американську угоду про усиновлення неповнолітніх. Закон також ввів пряму заборону на діяльність в Росії некомерційних організацій, що фінансуються з США та чия діяльність становить загрозу інтересам Росії.