Хоч гурт "Radiohead" заснували у Великобританії ще 1985 року, однак і досі пісні колективу слухають меломани у всьому світі. Том Йорк, Колін Ґрінвуд, Ед О'Браєн, Філ Селвей та Джонні Ґрінвуд – ці музиканти назавжди ввійшли в історію музики, як легенди альтернативного року. Всі їх альбоми, починаючи з "The Bends" і до "In Rainbows" було номіновано на премію "Греммі". Тричі "Radiohead" здобував престижну нагороду, хизуючись статусом золотих або платинових альбомів у США і Великій Британії.

Читайте також: "Гроші не змінять мою позицію": Олег Винник пояснив, чому не виступатиме у Росії

Велику заслугу в успіху гурту має фронтмен – Том Йорк. В день народження легендарної зірки журналісти LifeStyle 24 вирішили нагадати маловідомі факти з його життя, які варто знати.

Складне дитинство

Мало хто знає, що в дитинстві Том Йорк переніс 5 операцій. Все тому, що майбутній музикант народився з вродженою вадою ока, відтак до 6 років ліве око артиста було паралізоване. Останнє хірургічне втручання для зірки було настільки невдале, що він втратив зір. Том Йорк змушений був носити пов'язку на оці близько року, після чого зір трішки відновився.

Батько Тома Йорка продавав інструменти для хімічної промисловості, тому сім'я часто переїжджала з одного міста в інше. Музикант змінив чимало шкіл, через що не поспішав заводити друзів. Відтак Том Йорк багато часу проводив наодинці, не спілкуючись з однолітками.


Том Йорк

Перший гурт

Вже у 7 років музикант отримав першу гітару, на якій навчився грати. Розпочати музичну кар'єру його надихнув виступ гітариста "Queen" Браяна Мея. Відтак вже в 11 років британець написав свою першу пісню "Mushroom Cloud" та приєднався до підліткового гурту.

У закритій школі Оксфордширу Том Йорк познайомився з майбутніми учасниками "Radiohead". Спершу музиканти назвали колектив "On A Friday", оскільки п'ятниця була єдиним днем, коли хлопці могли репетирувати. Том Йорк грав на гітарі і був вокалістом. Окрім цього, він розвивав свої навички композитора і автора текстів. За словами Тома Йорка, він завжди брав приклад з Елвіса Костелло, Queen і The Beatles, що було відчутно ще в перших піснях.

Читайте також: Алісії Вікандер – 30: найвідоміші фільми за участю оскароносної акторки

Знаменитий хіт "Creep"

У 1993 році Том Йорк з гуртом випустив найвідоміший свій хіт – пісню "Creep". Її знають чи не всі меломани світу, а його манеру виконання намагались повторити сотні артистів. Однак сам Том Йорк ненавидить цей трек, який і став щасливим квитком до світової слави. Вокаліст відмовляється виконувати пісню на своїх концертах. Ймовірно, саме через значну популярність композиція стала найгіршою для самих учасників "Radiohead".

Дивіться кліп "Radiohead" до пісні "Creep" (відео):

Ставлення до Росії

Як не дивно, але Том Йорк – один із небагатьох музикантів, який публічно говорить про негативне ставлення до Росії. Музикант зізнався, що ніколи не поїде до Москви з концертом. Представники гурту назвали причини такого табу музиканта – в 2003 році російські пірати вкрали і виклали в мережу альбом Тома Йорка "Hail to the Thief". Окрім цього, музикант не прагне їхати до Росії через політичну позицію.

Сольна кар'єра

Не тільки участь у колективі приносить Тому Йорку світову славу. Артист також записав два альбоми, які мають чималу популярність. Також у 2009 році Том Йорк заснував гурт "Atoms for Peace", який він очолив. Тому чимало проектів талановитого музиканта займають майже весь його час.

Слухайте нову пісню Тома Йорка "Suspirium":