Восени минулого року всесвітньо відомий виконавець Девід Ґілмор заспівав з українським гуртом "Бумбокс". Цієї піснею він вшанував Революцію Гідності.

Ґілмор — і сам революціонер. Тільки не в політиці, а в музиці: він теж творив золоту епоху року.

Молодий гітарист прийшов у "Пінк Флойд", коли йому було трохи за двадцять. Він замінив першого гітариста гурту Сіда Баррета. На той час Ґілмор встиг рік поїздити Європою як вуличний музикант, а також грав у складі кількох гуртів.

Тож він не став звичайною копією попередника, а додав музиці гурту свіжого, мелодійного звучання. Він став одним із головних композиторів "Пінк Флойду". Чи не найкраще свій стиль він передав у пісні Fat Old Sun.

Через п'ять років після приходу Девіда Ґілмора на Pink Floyd звалилася всесвітня слава — вийшов альбом "Темна сторона місяця". За статистикою, його купив кожен дванадцятий житель планети. Музиканти до середини 1990-х заробляли десятки мільйонів, виконуючи пісні тільки із цього альбому.

Наступні платівки — такі як "Тварини" чи "Стіна" — теж мали успіх. Та Ґілмор шукав не славу, а реалізацію. А її у гурті, де постійно сварилися за лідерство, бракувало. Щоб розкрити талант на повну, наприкінці 1970-х Девід Ґілмор починає видавати сольні альбоми.

Мені подобається робота у Pink Floyd. Але соло-кар'єра — це щось зовсім інше. Я не знаю, як вона розвиватиметься, але це приносить мені задоволення,
— зізнавався Ґілмор.

Визнання до нього приходило і як до лідера Pink Floyd, і як до сольного виконавця. За заслуги у музиці йому вручили Орден Британської імперії. І навіть зараз, коли Pink Floyd вже розпався, ім'я Девіда Ґілмора завжди на слуху — він залишається одним із найвпливовіших музикантів планети.

Але Ґілмор — ще й досвідчений пілот. Щоб повчитися керувати легкомоторними літаками, він навіть пропускав репетиції. Певний час музикант колекціонував антикварні літаки. І досі іменинник піднімається у небо на власному судні.

Окрім того, Девід Ґілмор жертвує космічні суми на благодійність. Наприклад, віддав більше п'яти мільйонів доларів організації, яка опікується безхатьками. Також брав участь у акціях Greenpeace та Amnesty International.

Автор — Оля Липинська.

Дивіться також: Приходько заспівала надихаючу пісню про Савченко