Мовні квоти почали приносити "перші плоди". Чимало виконавців почали випускати запальні треки українською мовою.

Чи квоти підштовхнули, чи самі виконавці вирішили співати українською – факт залишається фактом: україномовний контент у музиці невпинно збільшується.

Так у 2012 році з'явилась співачка Соня Кей, племінниця відомої Софії Ротару. Свою кар'єру вона почала з пісень російською мовою. Та вже у січні 2017 року вийшов запальний "Зоряний трек", який назбирав майже мільйон переглядів. А у квітні вийшла ще одна пісня під назвою "Рай".


Приємно здивувала дружина лідера гурту "Антитіла" Тараса Тополі Alyosha. Це, мабуть, перша україномовна пісня у її репертуарі. Танцювальний трек "Калина" лише за місяць зібрав понад мільйон переглядів.


Світлана Тарабарова, у репертуарі якої теж було багато російськомовних пісень, у березні 2015 року випустила потужну пісню "Хочу жити без війни" та "Повертайся живим!". А два місяці тому вона презентувала пісню "Добре з тобою".


Злата Огневіч, яка представляла Україну на Євробаченні-2013, також почала більше випускати україномовних треків.


Донька славетного Назарія Яремчука Марія вирішила починати кар'єру з пісень на російській. Та з часом дівчина таки потішила українців і рідним. Так, з'явились пісні "До тебе", "В чистім полі", "Ти в мені є" та "Моя весна".


Випереджаючи мовні квоти, Тіна Кароль також почала по-троху переходити на українську. Ще трохи – і у неї буде достатньо пісень на цілий україномовний альбом.


Не новинкою тут буде Pianoбой, у якого вже доволі багато пісень на українській. Так, одна з улюблених пісень слухачів "Родина" вийшла в україномовній версії під назвою "Вітчизна". А нещодавно вийшов свіжий трек "На вершині" у співпраці з Morphom.


Список українських виконавців, які почали співати на рідній, можна продовжувати.