Нині у плейлистах усіх радіостанцій побільшало української музики – тут і Гайтана, і Океан Ельзи та інші. Керівники радіостанцій кажуть, що крутити українських виконавців не проти. Втім, україномовних треків поки – замало.

Мовний контроль на радіо діє і в інших країнах. До прикладу, у Польщі, Франції, Канаді такі ж пісенні квоти, як в Україні. На думку активістів, українські радіостанції спробують обійти закон, аби крутити популярні російські пісні.

Натомість у Нацраді запевняють, що будуть проводити старанний моніторинг. А за невиконання вимог телерадіокомпаніям загрожує великий штраф.

Читайте також: Депутати хочуть, щоб 75% теленовин були україномовними

Кохана дівчина скандального нардепа Сергія Лещенка DJ Анастасія Топольська заявила, що через закон про квоти вона фактично залишилась без роботи на радіо KISS FM. На її думку, ця норма значно ускладнює життя радіостанціям, які працюють в стилі техно, лаунж та інших, де української музики мало або зовсім немає.

За таку різку цитату Топольській дорікнули українофобією й одразу пригадали виступ у Москві після початку агресії на Донбасі. Водночас у соцмережах українці вже організували патріотичний флеш-моб – на своїх сторінках вони поширюють улюблені українські пісні.