Сашко Положинський, лідер гурту "Тартак":

"Кілька років тому я запропонував для виконання кілька моїх пісень новоствореному тоді гурту «Kozak System».
Дві з них хлопці вже "показали" широкому загалу - то були "давніша" "Партія Снайперів" і "новіша" "Битим Склом". Та одна пісня все не знаходила свого звучання, хоч і дуже мені подобалася. І це, чесно кажучи, мене дещо мучило - пісня є, а ніхто не чує! Щойно разів 5 поспіль послухав її, нарешті. Хлопці щось моє відкинули, щось переінакшили, щось додали зовсім нове й несподіване, але зробили класно".


Сергій Соловій, трубач Kozak System, запропонував свій варіант приспіву: "Мій Друг, нам з тобою знов засвітить сонце ранньою весною…" якраз і відповідає сьогоднішньому запиту українського суспільства на позитивні емоції: об’єднувальні, а не роз’єднувальні.
Під час прослуховування першого варіанту демо на репетиційній базі, музикантам прийшла думка, що "Мій Друг" вийшов цілком "в стилі Ярмака", тож стало логічним запропонувати хіп-хоп виконавцю співпрацю.

Yarmak:

"Хлопці подзвонили мені і сказали "В нас є пісня, і ми впевнені, що ти її послухаєш і одразу нам набереш!". Так і сталось - пісня мені одразу сподобалась, бо вона про те, що я і сам транслюю в своїй творчості, тому свою частину тексту я написав просто за 30 хвилин.
Ця пісня - для невеликого кола людей, яких залишилось не так багато. Для тих хто не прогинаєтсья і кожен день перемагає сам себе!"

Після запису треку почалися роздуми про те, який відеоряд міг би відповідати словам пісні і гармонійно доповнювати їх. Спало на думку: це могли би бути унікальні фотографії, кожна з яких є фотошедевром.

Іван Леньо, вокаліст Kozak System:

"З відео взагалі ціла історія. Ми усвідомлювали, що зняти повноцінне відео на таку пісню - це, фактично, створити Голівудську сагу в стилі фільмів Лукаса та Копполи, на що у нас не вистачить ні сил, ні ресурсу. Була небезпека не взяти планку. Тож вирішили піти шляхом мінімалізму та концентрації уваги на емоціях людей, майстерно відзнятих київським знаним фотохудожником Ігорем Гайдаєм. Ігор з дружиною Ніною відомі багатьма цікавими концептуальними проектами, один із них - це проект, в якому взяли участь сотні людей різних професій. І саме цє різномаїття Ігор з Ніною фіксували на фото. А ще приємно, що змонтував це відео наш трубач Сергій Соловій, який колись вразив багатьох своєю попередньою роботою над відео "Наш Маніфест".

Слова: Сашко Положинський, Сергій Соловій, Олександр Ярмак

Музика: Kozak System