Візит, без сумніву, називають історичним - адже вперше з часу здобуття Ірландією незалежності у 1921 році її відвідає британський монарх. Більше того, приїзд Єлизавети ІІ стане першим за останні за 100 років візитом монаршої особи - востаннє це зробив дідусь нинішньої королеви король Георг V у 1911 році.

Впродовж 4 днів - з 17 по 20 травня - її величність разом зі своїм чоловіком принцом Філіпом відвідає кілька ірландських міст та зустрінеться з вищими посадовими особами держави. В ці є дні до країни завітає і прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон.

Політик обговорить перспективи двосторонніх відносин зі своїм ірландським колегою. Зазначимо, під час візиту королеви поліція Ірландії проведе безпрецедентну операцію з гарантування безпеки її величності. В ній візьмуть участь 8 тисяч правоохоронців та працівників спецслужб.

Напередодні візиту її величності стало відомо, що поліція попередила ймовірний теракт. Поблизу Дубліна у припаркованому автомобілі виявили бомбу. У причетності до планування теракту підозрюють терористів з ІРА.