Востаннє у ХХ столітті в Ірландії побував дідусь Єлизавети ІІ - Георг V. Ця подія трапилась у далекому 1911 році. Літак королеви Великої Британії приземлився на військовій базі поблизу Дубліна. Прибуття Єлизавети ІІ транслювали у прямому ефірі британські та ірландські телеканали.

Королеву супроводжував її чоловік - герцог Единбурзький - Філіп. Впродовж 4 днів - з 17 по 20 травня - її величність відвідає кілька ірландських міст та зустрінеться з вищими посадовими особами держави. В ці дні до країни завітає і прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон.

Зазначимо, під час візиту королеви поліція Ірландії проводить безпрецедентну операцію з гарантування безпеки її величності. В ній беруть участь 8 тисяч правоохоронців та працівників спецслужб. Згідно з соціологічними опитуваннями, ірландці проти візиту Єлизавети ІІ нічого не мають: 81% опитаних радіють приїзду королеви.

Втім, окремі громадяни Ірландії не надто задоволені візитом монаршої особи. Республіканці зустріли її величність на вулицях Дубліна з плакатами та чорними кульками, які запустили у повітря. Активісти заявляють, що проводитимуть протести у всіх містах країни, куди навідуватиметься Єлизавета ІІ в рамках свого візиту.