Воїн АТО був e полоні терористів понад півроку, і саме в неволі він написав вірш, який став піснею. На музику поезію поклав івано-франківський музикант Мартін Небо. Для альбому #ПісніВійни пісню "Воля" записано в унікальному дуеті автора-бійця Станіслава Паплінського і фронтмена відомого гурту Kozak System Івана Леньо. Запис синглу було здійснено на студії Jenny Records у Львові.

На війну Станіслав Паплінський у 2014 році пішов добровольцем. Воював в Опитному, Водяному, а також в Донецькому аеропорту. Воїн був серед останніх захисників ДАПу, 21 січня 2015 року він був поранений, а згодом потрапив у полон, в якому перебував 197 днів. Саме у полоні Станіслав відкрив у собі поетичний талант – почав писати вірші. Написав понад 100 поезій, деякі з яких згодом, уже після визволення, стали піснями. Зокрема, патріотичний вірш "Воля", який вселяє надію у те, що "Перемогу святкувати/Дуже скоро прийде час!".

Пісня "Воля" – про те, що у жодному разі не можна здаватися, а треба за будь-яких обставин йти до перемоги. Війна повинна бути закінчена тільки нашою перемогою – не домовленостями, не компромісами,
– розповідає воїн АТО Станіслав Паплінський.

Вірш "Воля" він написав, щоб підняти бойовий дух хлопців, які захищають Україну. А також задля того, щоб розповісти українцям про справжніх Героїв – і про тих, які вистояли, і про тих, які віддали своє життя за нашу землю.

Проект #ПісніВійни – важливий та актуальний мистецький акт, каже фронтмен гурту KOZAK SYSTEM Іван Леньо.

"Пісня "Воля" правдиво написана учасником війни – воїном, який чітко розуміє, хто ворог, на чиєму боці правда і що потрібно сказати усім українцям, щоби вони урешті-решт відчули небезпеку та згуртувалися навколо спільної проблеми. Пісня – як потужна ідеологічна зброя, яка влучає в серце і примушує задуматись та прокинутись, яка розставляє вірні акценти та прискорює перемогу над ворогом. Я дякую Станіславу Паплінському за честь стояти біля мікрофона поруч із Правдивим Воїном Світла. І ще один месседж для українців: не вистачає сміливості взяти автомат і піти на передову – робіть усе, що у ваших силах в тилу", – наголосив він.

Восени 2017-го світ побачить альбом #ПісніВійни, який об’єднає близько 15-ти сучасних україномовних військових пісень, написаних українськими захисниками та записаних в унікальних дуетах бійців із відомими українськими артистами. Раніше у рамках проекту уже вийшли дуети воїнів-авторів із вокальною формацією "Піккардійська Терція", лідером гурту "Антитіла" Тарасом Тополею, співаком Арсеном Мірзояном, Сергієм "Фомою" Фоменко із групи "Мандри", співачками Оксаною Мухою, Аничкою Чеберенчик та Іриною Долею. Попереду – записи та прем’єри пісень у співпраці із сестрами Тельнюк, лідером гурту "Тінь Сонця" Сергієм Василюком, Віктором Винником із групи "Мері", співаком Тарасом Гавриком, бардом-волонтером Христиною Панасюк.

Фото: Маркіян Лисейко