Шокуючу заяву Вест зробив під час інтерв'ю на сайті TMZ.

Читайте також: Чоловік Кім Кардашян відкачав жир з обличчя, щоб не бути товстим

"Коли чуєш про рабство, яке тривало 400 років... 400 років? Це звучить як вибір", – сказав репер.

Вест також згадав про психологічні наслідки рабства, з якими афроамериканці живуть досі.

"Ментально ми перебуваємо у тюрмі. Мені більше подобається слово "тюрма", оскільки рабство занадто прямо відноситься до ідеї темношкірих. Як голокост – це євреї, так рабство – це темношкірі", – сказав репер.

Такі слова розлютили одного з афроамериканських працівників TMZ Вена Лейтана. Він сказав, що в Каньє взагалі не здатний мислити.

"У тебе є право на свою думку, ти можеш вірити у все, що хочеш, але є факти, і за всім, що ти зараз сказав, стоять наслідки в реальному світі, в реальному житті. Поки ти пишеш музику, займаєшся творчістю і живеш тим життям, на яке заслужив, нам доводиться мати справу з життєвими труднощами, з маргіналізацією, викликаною 400 роками рабства, яке, на твою думку, було вибором нашого народу", – відповів Лейтан. Чоловік додав, що дуже розчарований та вражений.

Згодом в своєму Twitter артист написав, що його неправильно зрозуміли.

"Думка була в тому, що ми не можемо ще 400 років жити із закритою свідомістю. Нам потрібно вільно мислити. І моя репліка була прикладом вільнодумства", – написав репер.

На скандальну заяву Веста гнівно відреагували у мережі. Зокрема, американський співак і музичний продюсер Will.i.am сказав у програмі Good Morning Britain, що Каньє розбив його серце і "кинув своїх предків під автобус" після того, заявив що рабство було "вибором".

"Які ще "вибори" зробили раби? Смерть. Продані іншому рабовласнику, розлучені із сім’єю. Втеча була крихітним шансом на виживання. Ти мільйонер, одружений з ботоксним зомбі... Що ти знаєш про рабство? Ідіот", – пишуть у мережі.

"Хіба це схоже на "вибір"?" – написав один американський портал і додав моторошні кадри із знущання над рабами.

"Загалом, Каньє Вест має рацію. Рабство було вибором. Проте він забув додати, що це був вибір між тим, бути рабом або померти страшною смертю".