Перший Alfa Jazz Fest місто Лева приймало у 2011 році. Відтоді свято набуває дедалі більшої популярності й розмаху. Для молодої України його поява стала культурним проривом. Авторитетне британське видання The Guardian внесло львівський джазовий фестиваль до десятка найбільших у Європі.

Заснував Alfa Jazz Fest Михайло Фрідман – бізнесмен та меценат родом зі Львова. І хоча більшість своїх статків він та його партнери заробили на теренах колишнього СРСР, а сам Фрідман наразі живе переважно в Лондоні, фестиваль має на меті популяризувати саме Україну, і Львів зокрема: розвивати культурний туризм, сприяти росту економіки та інфраструктури, і, звісно, формувати музичну культуру України.

Попри свою відносну молодість, Alfa Jazz Fest щорічно збирає десятки тисяч відвідувачів. З моменту заснування його відвідало понад 220 тисяч меломанів. Торік львівський фестиваль зібрав 70 тисяч гостей, а на всіх учасників припадала 51 премія "Греммі". Серед виконавців – легендарний Пет Метіні, виступ якого тривав дві години без перерв, Хербі Хенкок, Курт Еллінг, брати Вінтон та Бренфорд Марсаліси, Дайан Рівз, ДіДі Бріджвотер, Артуро Сандоваль та багато інших.

Торішній спеціальний концерт Джамали з головної сцени Alfa Jazz Fest у прямій трансляції на телебаченні подивились понад мільйон глядачів.

Читайте також: Jazz. Музика вільних: джаз в Україні

Фестиваль об’єднує навколо себе вільних і прогресивних. Його постійними гостями є весь український "бомонд" – політики й урядовці, бізнесмени та іноземні дипломати, культурні діячі, представники медіа, міжнародні гості. Alfa Jazz Fest без перебільшень можна назвати грандіозною подією європейського масштабу у світі джазу.

Фестиваль підтримують міська та обласна влада. Львів’яни не без підстав вважають, що на фестиваль до міста приїжджає більше гостей, ніж на Різдво чи Великдень. Alfa Jazz Fest став своєрідною візитівкою Львова та приводом для гордості всієї країни.

До зустрічі у Львові на Alfa Jazz Fest.